Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 226
#pytanie #pytaniedoeksperta #diy #drewno
Dostałem w prezencie zajebisty pieniek brzozowy do rąbania drewna.
Poprzedni zgnił i rozsypał się w 3 lata.
Ten co mam teraz jest dużo fajniejszy i chciałbym żeby posłużył mi dłużej.
Jak zabezpieczyć taki pieniek?
1 Zakładać worek w czasie gdy go nie używam?(nie zaparzy się pod tym workiem i zgnije jeszcze szybciej?)
2 Odizolować go jakoś (jak?) od ziemi?
3 Da się jakoś uniknąć odpadania kory? (brzoza ścięta wczoraj więc drewno całkiem mokre)
4 pokaż swój pieniek do rąbania drewna ( ͡° ͜ʖ ͡°) #glupiewykopowezabawy
#pokazpieniek
Gronie - #pytanie #pytaniedoeksperta #diy #drewno
Dostałem w prezencie zajebisty pien...

źródło: comment_1626599535jZWxxAyDFNQ6ZTgq1MKSYn.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Gronie Ja zawsze po prostu biorę większy pieniek, z kupki którą mam akurat do porąbania i na nim rąbię, a na końcu i na niego przyjdzie pora, nie przywiązuję się za bardzo do jednego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? rozumiem, że trzeba się ogrzać, ale czy nikt, absolutnie nikt, nie wpadnie na pomysł aby zainwestować 10 kafli i zwyczajnie zrobić sobie innego rodzaju ogrzewanie?


@KlapekApokalipsy: Mam własny las. Chyba by mnie poebao, żeby przerzucać się na gaz, olej, prąd, albo nawet jechać 100% węglem, skoro drewno mam za friko z tego, co zbiorę z ziemi, połamanego przez wiatr.

1 Zakładać worek w czasie gdy go nie używam?(nie zaparzy
teh_m - > Ja #!$%@? rozumiem, że trzeba się ogrzać, ale czy nikt, absolutnie nikt, ni...

źródło: comment_1626677976tXpSkF0jUBrjWVWBuFHYP0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gronie: u mnie sprawdza się od prawie 20 lat modrzewiowy, zrobiony z pniaka po ścięciu drzewa o średnicy ok 60 cm, które poszło na więźbę dachową. Pniak został obrócony do góry nogami, postawiony na węższej stronie i przycięty tak, że na górzenie ma korzeni, a powierzchnia przypomina trochę diament.
  • Odpowiedz