Wpis z mikrobloga

@snorli12 ustaliłem miesiąc temu, że biorę 2 tygodnie na wakacje, bez problemowo dostałem zgodę. Nie wiem w jakich wy januszexach pracujecie, ale urlop na wakacje należy się jak psu buda i gowno kogo interesuje czy ja mam dzieci czy ich nie mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snorli12: powiedziałem że muszę lecieć do Polski kupić mieszkanie i termin podałem przed zatrudnieniem. Pracuje 3 miesiące w nowej firmie na magazynie w nl
@snorli12: normalnie, chce urlop to biorę nawet dzień przed xD u nas jest wymóg tylko żeby w zespole było naraz nie mniej niż 30%, przez 3 lata pracy takie sytuacje zdarzały się tylko na święta i się wtedy dogadywaliśmy wewnątrz kto kiedy bierze, nigdy kto pierwszy ten lepszy.
@snorli12: nie ma czegoś takiego jak urlop dla tych co mają dzieci, jak masz mala zastępowalność w firmie to umów się ze jednego roku Ty bierzesz w wakacje, a drugiego ten co ma dzieci.

Ja lubię jeździć poza lipcem-sierpniem -> taniej, brak gówniaków, profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@snorli12 U mnie w robocie pracodawca ustala w które dwa tygodnie lipca robi tzw. przestój remontowy i wtedy wszyscy pracownicy, poza wybranymi mechanikami i utrzymaniem ruchu, mają "wakacje".
@justkilling: o tym fragmencie z zalinkowanego przez Ciebie artykułu. :)

W świetle art. 171§1 kp ekwiwalent pieniężny przysługuje jedynie w razie niewykorzystania przysługującego pracownikowi urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.