Wpis z mikrobloga

@snorli12 od kilku lat jeżdżę we wrześniu i jeszcze mi sie nie zdarzyło mieć słabej pogody, niezależnie od tego czy pojechałam na Chorwację, Węgry czy polskie morze. Parę lat temu na podróż poślubną pojechaliśmy na Chorwację w lipcu, żeby od razu po slubie zrobic i to byl mega błąd, nie dość że gorąco tak ze ciezko było wyjść w pokoju gdziekolwiek, to jeszcze ludzi nawalone wszedzie. Polecam wrzesien ;)
  • Odpowiedz
@snorli12: Jako mały pracodawca, (4 osoby plus ja)to powiem, ze u mnie to wyglada tak: siadamy sobie wszystkie, i ustalamy kto kiedy chce urlop. Bez zgrzytów, każdy ma urlop kiedy chce, jeszcze się nie zdarzyło, żebym komuś musiała powiedzieć „nie”. Czasami trzeba lekko modyfikować i np. Pójść na jakieś ustępstwo o pare dni, ale to się chyba zdarzyło raz w ciągu 4 lat. I to ja przesunęłam swój urlop.
  • Odpowiedz
@snorli12

1) pisze do menago czy projekt się nie #!$%@? beze mnie w tych datach.
2)Albo mówi, że nie, albo mi szuka zastępstwa
3)daje mi zielone światło
4)rejestruje urlop

Zmień firmę XD
  • Odpowiedz
@ameneos zasponsorujesz mi taki wyjazd? Konkretnie do Namibii :) ale to niestety w miesiącach marzec - wrzesień :) niech rodzice gówniaków wezmą sobie urlop w ich ferie i sobie lecą xD osobiście wolę sierpniowy nów spędzić w Bieszczadach jeszcze nie ma takiej wilgotności i długość nocy akceptowalna.
  • Odpowiedz
@justkilling: tak, i poza scenariuszem zmiany umowy nie ma tam nic o odbieraniu. No ale nie wiem, może doczytałeś się czegoś czego ja się nie doczytałem. W takiej sytuacji zacytuj proszę odpowiedni kawałek, a nie buduj napięcie. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snorli12: u nas jedyne co to w zespole musimy sobie ustalić tak żeby dział nie został pusty i tyle. A tak to bez problemu wziąć urlop w lipcu/sierpniu czy w grudniu na przerwę świąteczno noworoczną
  • Odpowiedz
@TrzyWesoleOgorasy zaraz Cię ktoś dojedzie, że nie przedszkolanka tylko nauczycielka przedszkola!
Daję przykład w przedszkolu, oddzielam pracę i życie prywatne ( ) przynajmniej się staram! xD
  • Odpowiedz
@justkilling: "W świetle art. 171§1 kp ekwiwalent pieniężny przysługuje jedynie w razie niewykorzystania przysługującego pracownikowi urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Warto podkreślić, że ekwiwalent przysługuje nie tylko za niewykorzystany urlop bieżący (ustalany proporcjonalnie do przepracowanej części roku), ale również za urlop zaległy (wyrok z 24.01.1974 r. III PRN 41/73)."

Spójnik lub, jedno albo drugie, oba nie muszą być prawdą. Jak nie wykorzystasz całego
  • Odpowiedz