Wpis z mikrobloga

  • 119
łączy nas słowiański przykuc XDDDDDDD


@korni007 Kogo? Przecież Polacy tak nie robią. Wychowałem się na blokowisku i nikt tak nie robił. Teraz też mieszkam na blokowisku, ale innym. Sebki albo godzinami stoją pod klatką albo siedzą na ławkach.
Raz w życiu widziałem w Polsce ludzi tak kucających i okazali się nimi przybysze ze wschodu. Daliście sobie przez internet wmówić, że ten przykuc to jakieś uniwersalne słowiańskie zachowanie, gdy na na zachód od
to kwestia wpływu z zachodu zwyczaj kucania wymarł w młodych pokoloeniach. Np. mój dziadek często tak czilował w kuckach przed domem


@czokobons Moi dziadkowie tak nie robili i nie widziałem nikogo starszego tak robiącego. Moja pamięć sięga lat 90. i wtedy starsi ludzie na wsi siedzieli na ławkach pod domem lub płotem. W mieście też ławki albo stanie. A jak ci starsi byli w swojej mlodosci, to też sądze, że było tak
@Halbr: mi się tzw. "słowiański przykuc" najbardziej kojarzy z Bałkanami (tam tego widziałem najwięcej),
pewnie pewnie wyrobili sobie nawyk kucania w czasie okupacji osmańskiej by przypadkiem nie górować nad Turkiem i nie dostać lepy w ryj.

nie rozumiem tej radości w propagowaniu ewidentnej postawy uległości jako atrybutu Słowian.