Wpis z mikrobloga

Jedząc kebsa przed chwilą byłem świadkiem jak pojawia 4 osobowa rodzina, tato i mama pewnie lekko przekroczone po 100 kg i zamawiają dla siebie po największym kebsie i dla dwójki chłopców, myślę, że w wieku 8-10 lat tak samo po dużym kebabie, dzieciaki oczywiście z brzuchami wielkimi jak u Janusza co pije 6pak dziennie przez 20 lat. Autentycznie zrobiło mi się przykro na widok tych dzieci, rodzice są dorośli, mogą ważyć i po 200kg, sami odpowiadają za swoje decyzje, ale domyślam się mając na uwadze jak dzieci w szkole bywają bezwzględne co mogą przeżywać z uwagi na swoją wagę. Przy czym uważam, że jest to wyłącznie wina rodziców.
#zdrowie #dzieci #patologiazewsi #patologiazmiasta #jedzenie
niewiemjakiwybrac - Jedząc kebsa przed chwilą byłem świadkiem jak pojawia 4 osobowa r...

źródło: comment_1625139134Pc0T2iSs3I3xfo3kAMWVeo.jpg

Pobierz
  • 109
@Weretek: należy promować zdrowe żywienie i tryb życia, ale piętnowanie ludzi za bycie grubymi to już przeginanie w drugą stronę. Raz że niektórzy zaczynają piętnować ludzi z małym brzuszkiem, a dwa w większości przypadków to wcale nie pomaga. Potem sie to kończy tak, że jeden wykopek w zeszłym miesiącu miał żale że ćwiczenia są pokazywane przez "grubych" (czyli w normie) na jakimś kanale na yt.
@niewiemjakiwybrac: A ja się nie do końca zgodzę z Tobą, z tym że rodzice mogą robić co chcą czyli ważyć po 200kg. Jeśli ktoś decyduje się na dziecko to musi przestawić swoje życie i ustawić dziecko na pierwszym miejscu. A więc zapewnić mu wsparcie przynajmniej przez pierwsze 25-30 lat życia. To że ktoś skończy 18 lat to jeszcze nic, czasy się zmieniły. A więc taka osoba musi dbać o zdrowie żeby
tato i mama pewnie lekko przekroczone po 100 kg i zamawiają dla siebie po największym kebsie i dla dwójki chłopców, myślę, że w wieku 8-10 lat tak samo po dużym kebabie, dzieciaki oczywiście z brzuchami wielkimi jak u Janusza co pije 6pak dziennie przez 20 lat.


@niewiemjakiwybrac: ej, ale od genów to ty się #!$%@?. Oni nie mogą nic na to poradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nobody32: Masz racje, ale głównie w tym przypadku chodziło mi o konsekwencje jakie pewnie przez wagę mogą ponosić dzieciaki w szkole, jakieś wyśmiewanie itp. Co do chorób to pewnie dobrze wiesz, że można 40 nie dożyć a przy tym nie pić nie palić itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)