Wpis z mikrobloga

Jedząc kebsa przed chwilą byłem świadkiem jak pojawia 4 osobowa rodzina, tato i mama pewnie lekko przekroczone po 100 kg i zamawiają dla siebie po największym kebsie i dla dwójki chłopców, myślę, że w wieku 8-10 lat tak samo po dużym kebabie, dzieciaki oczywiście z brzuchami wielkimi jak u Janusza co pije 6pak dziennie przez 20 lat. Autentycznie zrobiło mi się przykro na widok tych dzieci, rodzice są dorośli, mogą ważyć i po 200kg, sami odpowiadają za swoje decyzje, ale domyślam się mając na uwadze jak dzieci w szkole bywają bezwzględne co mogą przeżywać z uwagi na swoją wagę. Przy czym uważam, że jest to wyłącznie wina rodziców.
#zdrowie #dzieci #patologiazewsi #patologiazmiasta #jedzenie
niewiemjakiwybrac - Jedząc kebsa przed chwilą byłem świadkiem jak pojawia 4 osobowa r...

źródło: comment_1625139134Pc0T2iSs3I3xfo3kAMWVeo.jpg

Pobierz
  • 109
@Uwuwewewe_onyetenwewewe_ossas: Nikt nie tyje do monstrualnych w dzien, tydzien czy miesiac, zwykle to sa lata zaniedban, nawet pare kilo nadwagi. Nawet osoby ktore nie sa skrajnie otyle nie wiedza ile jedza, walna sobie ciasta, strzela piwo do tego co by normalnie zjedli i waga leci do gory, stopniowo ale przez lata sie zbiera. Wystarczy obciac z 200-300 kalorii dziennie na poczatek, bez glodzenia, pilnowac sie i waga sama leci w dol,
@MarcinBachleda: No jak ja idę to też najmniejszego biorę i przeważnie się najadam, z większymi mam problem i nawet mi się nie chce tak napychać..

Aczkolwiek no nie ukrywam, że w czasach szkolnyhc/studenckich jak już się wyprowadziłem z chaty to potrafiłem zeżreć giganta z połowy dużej buły ;P Z tym, że był to jeden posiłek na dwa dni xD

No szkoda dzieci tylko niestety..
@krzywy_kanister oczywiście zgadzam sie, jest to długotrwały proces i nie wiem jak ślepym trzeba być zeby tego nie zauważyć. Albo jak bardzo trzeba miec #!$%@? na swoje ciało. A o nadwyżkę kaloryczną bardzo łatwo jedząc śmieciowe jedzenie. Nie bez powodu wzielo sie powiedzenie ze zeby schudnąć trzeba jesc zdrowo. Tak naprawdę to nie, tylko tyle ile trzeba. Ale zdrowe jedzenie jest zazwyczaj mniej nabite kaloriami. Ludzie nie zdają sobie czesto sprawy ze
@Uwuwewewe_onyetenwewewe_ossas: Przeciez sa tez grubi wegetarianie, i co to znaczy jedzenie zdrowo? Biale mieso jest zdrowe, czerwone mieso mozna zjesc bez opychania, najlatwiej ograniczyc slodycze, obciac soki, piwo, energetyki poniewaz one nas napychaja kaloriami. Nie chodzi o to zeby obcinac calkiem bialy chleb, slodycze czy alkohol poniewaz wiele osob szlag trafi tylko znac umiar. Myslenie w ramach diety to tez problem, nawyki trzeba zmienic, nawet jesli nadal ktos je slodycze, pije