Wpis z mikrobloga

@snorli12: Nie łatwiej pić wodę z kranu? Po co komu ten filtr? Jedyne jego właściwości to: zawiera plastik, zatrzymuje cenne dla zdrowia minerały, trzeba za niego płacić...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrOlii: "butle CO2", "nabijanie sodastream", tak szukałem, ale wiem już że większość punktów, które sprzedają/wymieniają butle z gazami oferują też dodatkowo nabijanie/wymianę naboju Sodastream i w takich punktach zazwyczaj jest najtaniej. Jedna ważna rzecz, w takich punktach zazwyczaj nie powinno być z tym problemu, ale do prawidłowego nabicia nabój musi zostać najpierw schłodzony, tak że od ręki zazwyczaj wymienia się na inny, jak się chce swoje to trzeba trochę poczekać,
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: no chyba w chuju byłeś i g---o piłeś xD
ja na byle jakim filtrze poczułęm różnice, zobacz sobie swój czajnik ile on kamienia na dnie ma jeśli stosuje wode z kranu, nie każdy mieszka w miescie/miescinie gdzie jest super woda z kranu wydupcaj tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrOlii: a tutaj?:

https://g.co/kgs/SenGck

W komentarzach widzę, że nawet 12 zł płacili za nabicie, teoretycznie nabija od razu, ale ludzie też tam piszą, że waży nabój po nabiciu i wszystko się zgadza. Pusty nabój waży 0,75 kg, tak że po nabiciu powinno być >1,175 kg, u mnie nawet nabijają do ~1,2 kg.

A Crystal ma szklane karafki, które pasują tylko do tego modelu. Widziałem, że niektórzy robią sobie jakieś przejściówki,
  • Odpowiedz
Postawcie sobie kranówkę na kilka minut w dzbanku (zwykłym) i wam chlor odparuje. Nie trzeba żadnego filtra, który jest idealnym siedliskiem dla bakterii.
  • Odpowiedz
@PR08L3M a teraz to już rozumiem. Widzisz, u rodziców jest dzbanek z filtrem, korzystają z niego raczej nie tak często, 5-10l na miesiąc bym powiedział, co miesiąc wymieniają filtr na nowy. Nowy filtr kosztuje powyżej 10 zł. Dwie butelki 5l kosztuja dużo mniej. A i tak kupują wodę butelkowaną. Po prostu zawsze patrząc przez pryzmat rodziców miałem duży znak zapytania w głowie jeżeli chodziło o filtry. Jako osoba, która pije dużo
  • Odpowiedz