Wpis z mikrobloga

Czuję, że przegrałem życie. Najpierw poszedłem na gównostudia po liceum, poprawiłem maturę na lepszy wynik. Dostałem się na #prawo i na #sgh , lecz wybrałem to drugie bo naczytałem się że prawo to hehe g0wno i ogólnie #bekazestudentowprawa . Okej, na wspomnianej uczelni ekonomicznej skończyłem Finanse i Rachunkowość i z tego co widzę to czeka mnie teraz tyranie 8-10h przed kompem w jakimś #korpo za wcale nie jakieś oszałamiające pieniądze. Żałuję trochę, że nie poszedłem na prawo bo chociaż miałbym jakiś prestiżowy zawód po aplikacji, a nie teraz jako korpoklepacz, który po całym dniu pracy czuje wyciśnięty się jak cytryna. Mirki i Mirabelki, możecie coś w ogóle poradzić? Nie wiem ku#wa czy w tym kraju oprócz jakiejś medycyny/stomatologii jest praca gdzie można nieźle zarobić + być szanowany. Jak się wkurzę to chyba pójdę do jakiejś mundurówy, bo nie widzi mi się zapieprz przed ekranem komputerowym do 65 roku życia.

#pracbaza #studbaza #fir #przegryw #zalesie
j.....6 - Czuję, że przegrałem życie. Najpierw poszedłem na gównostudia po liceum, po...

źródło: comment_1624733021EraUfPB4Th1BPQn7d4DvtM.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@jogurcik666: Przecież po Firze jest fajna robota jeśli porobisz jakieś kursy chyba że chodzi ci o zarobki >10k.
Prawników w Polsce jest pełno. Prawo kończy kilka tysięcy osób rocznie i wielu z nich pcha się do Warszawy więc nie wiem czy tak kolorowo po tym prawie byś miał.
  • Odpowiedz
@jogurcik666: Nie wiem czy baitujesz bo moim zdaniem masz zajebiste studia z zajebistym potencjałem, bo możesz robić i na własnej działalności i u kogoś. Ale #!$%@? nie rób korpo, idź do jakiejś dużej państwowej firmy do księgowości jak na przykład KGHM, PGNiG czy co tam masz w okolicy u siebie, branża wydobywcza i przemysłowa zazwyczaj sporo płaci i masz dobry socjal plus umowa na stałe w spółce skarbu państwa, jak
  • Odpowiedz
będą adwokatem albo jakimś radcą można załapać się do jakiejś kancy albo samemu kiedykolwiek założyć, nie wspominając o godziwych zarobkach po rozkręceniu się no i prestiżu zawodu


@jogurcik666: ty rozmawiałeś w ogóle z kimkolwiek z branży prawniczej, jak wyglądają realia tego zawodu w Polsce?
  • Odpowiedz
@jogurcik666: Sąsiad szuka hydraulika już drugi miesiąc bo najbliższy termin ma dopiero na listopad.Kolega szuka dobrego dekarza. Ostatnio budowlaniec z pomocnikiem wzięli 6k plus materiały za mały remoncik kibelka w firmie, czas jego pracy to niecałe 2 tyg. Możesz się jeszcze przekwalifikować.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz