Wpis z mikrobloga

@AndzejGolara: No to jeśli widzisz źródło problemu i nie chcesz się go pozbyć to się męcz. A najtańszy kaseton 50x50 kosztuje 2 zł, więc koszt jakiś to nie jest, zwłaszcza jeśli właściciel uczciwy i powinien ci za to kasę oddać
  • Odpowiedz
używasz przenośnej klimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sirgorn: Dobrze robi. Kilka dni gorących w roku kiedy klima serio się przydaje, to nie jest powód by robić stałą. Ja mam przenośną (choć porządną FRAL) i działa elegancko. Ale w 2020 chyba ani razu jej nie używałem nawet, dopiero przedwczoraj wyjąłem.
  • Odpowiedz
  • 5
@Stulejman_Wspanialy #!$%@?, ja korzystałem z takiego sprzętu i potrafiło zbić w pomieszczeniu ok 24m^2 temp. Z 30 na 23 - 24 stopnie. Wystarczy kupić coś porządnego (przez porządne rozumiem ok. 2 tys. Złoty)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AndzejGolara: z doświadczenia mogę powiedzieć, że ta rura z tyłu oddaje zajebiście dużo ciepła. Co z tego że przód chłodzi, jak z tyłu masz kaloryfer xd Owiń to jakąś warstwą termoizolacyjną, powinno trochę pomóc. Ale na cuda nie licz. Te urządzenia nie są zbyt wydajne.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Też się rzuciłem na takiego chińczyka z OBI (9000BTU, czyli niby 2.7kW). Dokupiłem do tego rękaw na okno i generalnie izolacje ogarnąłem, natomiast w pokoju 20m2+ średnio to się sprawdza (zbija temp. o max 5-6 stopni i to bardziej lokalnie, w zależności od tego gdzie stoisz). Mam zamiar go oddać, bo zamówiłem już coś markowego, 3.5kW, żeby dociągnąć do ok 23-24 stopni w ciągu upałów (kawalerka, okna na zachód here,
  • Odpowiedz
@caru: nie jesteś w stanie pojąć tego, że nie każdy na świecie ma taki sam pokój jak ty i od tej samej strony względem słonca?

Jak mieszkasz w piwnicy to nawet wiatrak da rade to schłodzić
  • Odpowiedz