Wpis z mikrobloga

#pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w specjalnie dołączonym mocowaniu i zabezpieczyłem chwilo ręcznikami itp żeby nie wpadało gorące powietrze. Klima chodziła większość nocy w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle? #klimatyzacja #dom #kiciochpyta
AndzejGolara - #pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w spe...

źródło: comment_1624430745tmYDxBDkKo2ZXCKdFy9E2I.jpg

Pobierz
  • 233
@AndzejGolara: Weź jakiś termometr jak masz i zobacz jaka jest temperatura zimnego powietrza. Jeśli jest niska, w sensie koło 10-15C, to za mała moc urządzenia na twoje warunki, jeśli jest niewiele niższa od temperatury otoczenia to coś jest nie tak z urządzeniem albo jego montażem. W szczególności sprawdź czy przewód który odprowadza ciepłe powietrze nie jest czymś przytkany, nie ma tam może jakieś klapy/zasuwy?
@rozklekotany to masz #!$%@? rolety, bo moje w pelnym słońcu mogę normalnie macać od wewnętrznej strony i są ciepłe, ale nie gorące, a w mieszkaniu bez klimy na parterze mam teraz 24 stopnie, przez cały czas upałów temp wzrosła może o 3 stopnie
@AndzejGolara: imho jak masz pokój faktycznie 10m2, to akurat ~2.7kW powinno starczyć, tylko tę rurę i okno musisz ogarnąć. To trochę pomaga: https://www.obi.pl/klimatyzatory/obi-uszczelka-okienna-do-klimatyzacji-biala/p/6438170 ale ofcoz te rzepy to się nadają do wiązania butów dzieciom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie zablokujesz skrzydła okna czymś stabilnym, to się będzie przy podciśnieniu otwierać i zrywać rzepy. I też rurę można #!$%@?ć taką srebrną taśmą izolacyjną, jak również część okna
@AndzejGolara: No #!$%@?łeś z tą rurką, to pewnie dlatego. Pamiętam, że kiedyś w pracy taki miałem - pokój z 8 osób, pełna ekspozycja na słońce i może nie było chłodniutko 21 stopni, ale takie 24-25 w ciągu dnia udawało się utrzymywać. Więc próbuj dalej.
@Pix777: Ja mam regularnie wąż odprowadzający wodę wpięty do kratki odpływowej na tarasie - chłodne powietrze to nie tylko temperatura ale i wilgotoność. Mój ma funkcję zamiany wody w pare wodna i spuszczania tego główną rurą ale wpięcie węża odpływowego daje bardzo dużo efektywności w kontekście osuszania powietrza. Produkuje chyba z 3-4 litry na 2-3 godziny przy obecnej pogodzie i zbija z 65-70% wilgotnosci do 50% , bez węża ledwo co
@AndzejGolara: Kolego nie podales modelu ani producenta jak mamy ci pomoc, jak mamy zerknac w manuala jak nie wiemy co to za produkt.Nie wiem jak reszta ale dla mnie temat do zamkniecia.
@Heady1991 co do rolet to są z jakiegoś metalu i są prawie czarne, więc nie dziwne, że się tak nagrzewają. . Co do temp 24 gdy na dworze jest 34 to ciężko mi uwierzyć ;) chyba, że to jakaś piwnica lub cień daje Ci inny blok.
@AndzejGolara: No pisałeś, że coś Ci w nocy wypadło, to pewnie jest źródło problemu.

A jeszcze jedna ważna rzecz: może być tak, że termostat na klimie myśli że w pokoju jest chłodniej niż jest, bo jest na klimie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Być może musisz ustawić znacznie niższą temperaturę. Tylko wtedy klimę kierujesz tak, żeby się nie przeziębić przy niej.
@Murasame: Typie ja nie mówię ze u każdego to się sprawdzi ale jak ktoś nie ma opcji montażu prawdziwej klimy to takie rozwiązanie jest zajebiste i tyle.