Wpis z mikrobloga

@AndzejGolara: Przenośna klima musi mieć osobny obieg powietrza ciepłego lub zimnego(2 rury w oknie) Jeśli tego nie masz -czesto mozna dokupić- to sprawność spada o 60%. Raz ze #!$%@? już schodzone powietrze, dwa wytwarza to podcisnienie w mieszkaniu i zasysas ciepłe powietrze z dworu i wentylacji
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Te przenośne klimatyzatory są po prostu bardzo lipne. Sam taki mam i maksymalnie zbije 1-2 stopnie temperaturę. Korzystałem przez jakiś czas z tych uszczelek i słabo się to sprawdza ale lepsze to niż nic.

Generalnie trzeba się po prostu pogodzić z tym, że to nie jest sprzęt, który zbije ci temperatury do pożądanej wartości, tylko po prostu wpompuje trochę chłodu.
  • Odpowiedz
w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle?


@AndzejGolara: Kupujesz klimę do 10m2 :D zawsze licz połowę tego co podają do xx m2 :) a będzie git :) w robocie kiedyś taką mieliśmy, do 30m2 chłodziła pomieszczenie ok 20m2 i było dobrze.

Dodatkowo, na bank w instrukcji jest żeby nie używać takich zwężeń bo za słaby przepływ powietrza w nich jest i klima się dławi.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: koledzy co mówią że przenośne klimatyzatory nie dają rady #!$%@?ą głupoty, ja używam takiego 1500W i pokój 25m2 miałem schłodzony do 22st przy 36 na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@WolfSky a widzisz, bo napisałeś: "Tylko folie na okno lub rolety zewnętrzne." A na moim zdjęciu właśnie są zewnętrzne i wcale nie jest lepiej :D Gdy rolety miały 64 to na chacie mialem 30
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: nie wiem ludzie co wy robicie z przenośnymi, że wam nie działają. Zakupiłem taka , zakupiłem rękaw. Mam więcej metrów niż jest wydajność i działa. Choć przez pierwszą godzinę myśli, że kupiłem kupę ale okazało się, że trzeba klapki podnieść xd. Jedyny minus, to żeby zasnąć przy tym to musiałbym mieć stopery ale mniejszy pokoik sobie godzinę przed snem klimatyzator włączam i jak idę spać to go wyłączam. Gdybym duży
  • Odpowiedz