Wpis z mikrobloga

@WolfSky

otóż #!$%@?! mam rolety 100% odbijające światło, jak się zasłoni to jest ciemno jak w du.. i co? i gówno. światło wpada przez okno odbija się od rolety i odbija sie od okna co skutkuje, że przy oknach jest po prostu jak przy włączonym piecu, jeszcze goręcej niż w kuchni gdzie rolet nie ma. Tylko folie na okno lub rolety zewnętrzne.


To prawda, rolety nic nie dają ( ͡°
  • Odpowiedz
Pytanie do eksperta, czy nie lepiej podłączyć rurę do wywietrznika w ścianie (do komina wentylacyjnego)? Zamiast bawić się w uchylanie okna, wystawianie rury i zabawę w izolację?
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Skoro mieszkasz na najwyższym piętrze to większość dobrych rad i doświadczeń nie dotyczy cię. Tak zamykanie okien i wietrzenie w nocy pozwala utrzymać znośną temperaturę w mieszkaniu, ale nie kiedy sufit grzeje dzień i noc.
Jeśli masz termometr bezdotykowy to zmierz sobie temperaturę sufitu w dzień i w nocy. Niestety jak masz nad sobą tylko dach to będzie to najcieplejszy element mieszkania, dodatkowo dobrze trzymający to nazbierane w dzień
  • Odpowiedz
@nikifor: @sierzchula: jak kupiłeś porządną to masz racje, pisałem wcześniej, że brat miał dobrą i jakoś dawała radę - oczywiście zależy od zastosowania, ale ja mam wschodni pokój na poddaszu w którym pracuje (komp + 3 monitory) i w takie pogody o 7 rano mogę mieć już pod 28 stopni. Nawet o północy przy otwartych drzwiach balkonowych pokój nadal się nagrzewa, więc ja korzystam z klimy dość regularnie.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Co do usprawnień tej klimy, to da się coś poprawić, ale nigdy nie będzie tak dobrze jak w zwykłym split.

Jak klima stoi w mieszkaniu to wciąga powietrze z mieszkania aby tym powietrzem chłodzić kompresor, a potem wyrzuca to gorące powietrze na zewnątrz. To powoduje spore podciśnienie w mieszkaniu i wciąganie od nowa gorącego powietrza z zewnątrz - słabo.

Jak klima przenośna ma opcję postawienia na zewnątrz i dmuchania zimnego powietrza do mieszkania to z kolei oznacza iż zamiast wciągać chłodniejsze powietrze z mieszkania i robić chłodniejszym wciąga ona powietrze z zewnątrz (np. mające 35 stopni), to powietrze chłodzi o ile się jej uda i tłoczy do mieszkania. To powoduje nadciśnienie i wypychanie tego "schłodzonego" powietrza - czyli wcale nie jest wiele lepiej, choć
  • Odpowiedz