Wpis z mikrobloga

#pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w specjalnie dołączonym mocowaniu i zabezpieczyłem chwilo ręcznikami itp żeby nie wpadało gorące powietrze. Klima chodziła większość nocy w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle? #klimatyzacja #dom #kiciochpyta
AndzejGolara - #pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w spe...

źródło: comment_1624430745tmYDxBDkKo2ZXCKdFy9E2I.jpg

Pobierz
  • 233
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyjechał mi klimatyzator i mam dylemat. Co byście wybrali, rękaw na okno i dłuższa rura, czy rękaw na okno balkonowe (potencjalnie większa powierzchnia) ale krótsza rura od klimatyzatora o 2/3?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@be_a_st: piszesz żeby rury nie były obok siebie. Jak to zrobić przy uszczelce balkonowej? Tam jest jeden zamek błyskawiczny i ciężko będzie 2 rury ogarnac. Masz więcej przykładów albo sam z doświadczenia powiesz z czego robiłeś ta przerobke na 2'rury? Też z jakiejś pianki, czy karton?
@AndzejGolara: ja postawiłem klimę za oknem 40x150 na balkonie, na podwyższeniu (stolik i krzesło) zakleiłem okno folią termiczną z wycięciem na nawiew. Całość dokładnie doszczelniona. Dzięki temu wieje od tylko zimne powietrze (bo całość stoi na zewnątrz) i od góry nie od dołu, tworząc w domu lekkie nadciśnienie więc mikroszczelinami nie dostaje się ciepłe z dworu i nie wieje na mnie. W ten sposób działa tak samo jak profesjonalna klima tylko
@m_wazowski Klimatyzator ma kratki na dole którymi wciąga powietrze do ogrzewania. Tak go więc obkładasz/obklejasz/modujesz aby dostawało się tam powietrze z zewnątrz przez uchylone drzwi balkonowe. U mnie wystarczy położyć jakiś koc na rurze i odpowiednio ułożyć. Wtedy nie uszczelniasz tej części drzwi balkonowych na dole, tam gdzie jest kratka, uszczelniasz to co jest nad rurą/kocem. W ten sposób masz "dwie rury", choć tak naprawdę jest jedna.
beast - @m_wazowski Klimatyzator ma kratki na dole którymi wciąga powietrze do ogrzew...

źródło: comment_1624472539UceqqAFoR0pLXEcq50J5bx.jpg

Pobierz