Wpis z mikrobloga

@AndzejGolara: Musisz mieć jakąś tandetę. Mam w mieszkaniu "normalną" klimę i ona w 15-20 min zbija temperaturę z 27 do 24 st w salonie mającym 30 m2. Nie wiem jakiej jest mocy, ale włączam ją na lekki nawiew. Twoja jest słabsza, ale to co opisujesz to jakieś nieporozumienie.
Okna mam wszystkie zasłonięte roletami wewnętrznymi. Wszystkie okna są na zachód lub południowy-zachód i wczoraj za oknem było prawie 50 st.
  • Odpowiedz
@WielkiElektronig: Kup, tylko taką przenośną, którą możesz wystawić na zewnątrz i do środka wpuszczać tylko zimne powietrze lub taką na dwie rury (jedna do pobierania powietrza z zewnątrz, druga do wyrzutu gorącego). Pierwszy sposób najlepszy bo najlepsza sprawność i ograniczasz hałas w pomieszczeniu. Druga spoko bo też lepsza sprawność, ale pozostaje problem hałasu. OPa rozwiązanie jest najgorsze bo nie dość, że ma klimę o małej mocy, hałasuje i w dodatku wytwarza
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Tez kupiłem taka klime. I tez mam taka #!$%@? przejściówkę. Niczym innym nie izolowałem okna. Jak ustawiłem sobie na 18 stopni to tak zajebiscie chłodziło ze w nocy musiałem spać pod przykryciem :D
  • Odpowiedz
@marian1881: Ja mam sypialnie od wschodu, po 12 już nie ma słońca. Wczoraj włączyłem klime wieczorem i zbiło temp, ale spróbuje dzisiaj zaizolowac rurę chociaż folią aluminiową i zobaczę jak to się sprawdzi
  • Odpowiedz
Pro tip. Kup sobie jakieś porządne żaluzje albo rolety które nie wpuszczają światła i je zasuń nawet w dzień. Gwarantuje że temperatura spadnie.


@Permanentna_Zielonka: otóż #!$%@?! mam rolety 100% odbijające światło, jak się zasłoni to jest ciemno jak w du.. i co? i gówno. światło wpada przez okno odbija się od rolety i odbija sie od okna co skutkuje, że przy oknach jest po prostu jak przy włączonym piecu, jeszcze goręcej
  • Odpowiedz
Ale wysyp szpeców od klimatyzacji. Mamy w biurze przenosny klimatyzator tak samo z odprowadzeniem ciepła. Temp 20 stopni ustawiona i tyle jest a pomieszczenie 20m2. Ale okna zamkniete i zasłonione roleta zewnetrzna.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara:

Kup odpowiedni rękaw do okna. Taki na rzepach, uszczelnia okno i wtedy klima działa duuużo wydajniej.
A przenośna klima ma zalty: dużo tańsza, mniej roboty z montażem. Mam taką w pracy już kilkanaście lat i działa ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@AndzejGolara to jest najgłupsze urządzenie jakie istnieje. Wysysa ci powietrze z pomieszczenia na zewnątrz a w jego miejsce wpada rozgrzane z zewnątrz.....
  • Odpowiedz
Mieszkam na ostatnim pietrze w wielkiej płycie i czuje jak ciepło z nagrzanego sufitu daje po mordzie :D


@AndzejGolara: dlatego w przypadku prawdziwej klimy jednostka wewnętrzna jest pod sufitem. Bez porządnej izolacji dachu zapomnij o komforcie. Jak masz wysoki sufit to pomyśl o ociepleniu od środka bo pewnie marne szanse na działania współnoty/spółdzielni.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: tego typu klima MUSI być taka aby można ją było postawić np na balkonie albo w innym pokoju za drzwiami i rurą wpuszczać zimne powietrze. Klima która stoi w pomieszczeniu gdzie chłodzi, nie zda egzaminu
  • Odpowiedz