Wpis z mikrobloga

(Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdownowej przerwie. Wcześniej była wyłącznie bieżnia raz-dwa w tygodniu która na maksa mnie nudziła i robiłem to bardziej z poczucia obowiązku. Bez żadnej diety i przez dwa miesiące zszedłem ze 105 do około 101. Czemu bieżnia? Wstydziłem się wyjść ubrany w te idiotycznie jaskrawe buty po prostu na zewnątrz. Wstydziłem się bycia biegającym grubasem po osiedlu i okolicach. Moja Ex już różowa namawiała mnie na wspólne bieganie, ale ona była super fit i zwyczajnie tło mi głupio przy niej sie poruszać.

W lockdownie wróciłem do swojej haniebnej wagi 107 kg przy 190 cm. Gdy kolejny raz przedłużali zamknięcie silek stwierdziłem #!$%@?, ide do lasu bo już ze sobą nie wytrzymam. Pierwszy bieg to było jakieś 5 km w 45 minut i myślałem, ze umrę. Wybrałem zupełnie przypadkiem las gdzie akurat jest dość hardkorowo bo są dość duże spadki i podejścia. Dobrałem jeszcze dwójkę przyjaciół z którymi na początku biegaliśmy regularnie. Dało to dużo motywacji i wsparcia. Po miesiącu mój dawny znajomy zaczął mnie i kumpla trenować siłowo w garazu.
Po trzech miesiącach postanowiłem spróbować na płaskim i sam jestem w szoku. Nie wiem czy to dobry wynik, ale dla mnie jest to życiowy rekord.
Dzisiaj ważę 90,6 kg () i nigdy nie czułem się tak dobrze. Nagle znajome zaczynaja mi sypać swoimi wolnymi koleżankami jak z rękawa co daje super miłe uczucie. Pijcie ze mno kompot mireczki!
#bieganie #biegajzwykopem #odchudzanie #mirkokoksy #mirkowyzwanie
Unter - (Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdowno...

źródło: comment_1623992891lESXhJmhVYb4EDqpdB6Ime.jpg

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
  • 0
@nyo7: Próbowałem na początku samej diety i nic nie szło. Kupiłem jakieś buty do biegania dla grubasów i biegam w 90% w lesie po piasku
  • Odpowiedz
Wstydziłem się wyjść ubrany w te idiotycznie jaskrawe buty po prostu na zewnątrz. Wstydziłem się bycia biegającym grubasem po osiedlu i okolicach.


@Unter: w okolicach 2005 jak miałem 15 lat i mieszkałem w mieście 100k to też się wstydziłem... jazdy na rowerze w kasku. Wtedy w kaskach zaczynali jeździć dopiero zawodowi kolarze, o amatorach nie ma co mówić, a gdzie tu jeszcze dzieciaki. Wychodziłem bez kasku i zakładałem za blokiem żeby
  • Odpowiedz
@Unter: Jak na wage sprzed 3 miechow to super wynik! Napewno w tym sukces tych gorek w lasach na poczatku, bo podbiegi zazynaja, ale fajnie rzezbia forme.

Wiadomo, CI co biegaja dluzej stwierdza ze ponizej 5min to #!$%@?. Sam obecnie jak spadne do 5min/km to uwazam ze jest #!$%@?, ale dobre 6-8 lat temu jak zaczynalem regularnie biegac zejscie ponizej 6:10-6:05 bylo granica mozliwosci... Jak Ci sie podoba, biegaj dalej i
  • Odpowiedz
No właśnie do tej pory pompowałem taka ręczna i mi znajomy powiedział ze taka #!$%@? daje


@Unter: jeśli masz taką przenośną, to lepiej zamienić na stojącą z dwiema rączkami, jeżeli nie to możliwe, że tłok się przetarł. Najlepiej kupić taką z manometrem.
  • Odpowiedz
@Unter: Ja podobny wzrost, ale startowałem ze 100kg w październiku, dzisiaj jest 84kg :) gratulacje Mirku. Jednak #!$%@? być ulaną #!$%@?ą. Teraz mieszcząc się w granicach BMI czuje się zajebiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Unter: musisz zadbac o kondycje stawów i organizmu. To że ważyles 105kg w wieku 37 lat oznacza ze tej aktywnosci było mało. Nie biegaj po betonie, kup bardzo dobre buty, nie forsuj się. Miałem bardzo podobna sytuację kilka lat temu - sporra nadwaga i zaczałem biegać. Kręciłem dobre czasy, biegałem po 50-60km tygodniowo. Organizm dał radę przez ok 7-9 m-cy. Poźniej kontuzja biodra, następnie kolano. Dzisiaj juz tylko rower :)
  • Odpowiedz
Gratulacje, niemniem jednak radzę zejsc trochę z tempa, bo się za chwilę zaorasz i nici bedą z dłuższego biegania. Tetno srednie 175 bpm to juz tetno beztlenowe. Najlepsze na spalanie jest dolne BC1 mysle ze u Ciebie byłoby to tempo ok 6,40/km
  • Odpowiedz
  • 1
@kubsonkuba: Spróbuje! Chociaż już chce trochę wyluzować z tym schodzeniem z wagi. Myśle, ze max do 85, jednak muszę z tym iść do dietetyczki
  • Odpowiedz