Wpis z mikrobloga

(Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdownowej przerwie. Wcześniej była wyłącznie bieżnia raz-dwa w tygodniu która na maksa mnie nudziła i robiłem to bardziej z poczucia obowiązku. Bez żadnej diety i przez dwa miesiące zszedłem ze 105 do około 101. Czemu bieżnia? Wstydziłem się wyjść ubrany w te idiotycznie jaskrawe buty po prostu na zewnątrz. Wstydziłem się bycia biegającym grubasem po osiedlu i okolicach. Moja Ex już różowa namawiała mnie na wspólne bieganie, ale ona była super fit i zwyczajnie tło mi głupio przy niej sie poruszać.

W lockdownie wróciłem do swojej haniebnej wagi 107 kg przy 190 cm. Gdy kolejny raz przedłużali zamknięcie silek stwierdziłem #!$%@?, ide do lasu bo już ze sobą nie wytrzymam. Pierwszy bieg to było jakieś 5 km w 45 minut i myślałem, ze umrę. Wybrałem zupełnie przypadkiem las gdzie akurat jest dość hardkorowo bo są dość duże spadki i podejścia. Dobrałem jeszcze dwójkę przyjaciół z którymi na początku biegaliśmy regularnie. Dało to dużo motywacji i wsparcia. Po miesiącu mój dawny znajomy zaczął mnie i kumpla trenować siłowo w garazu.
Po trzech miesiącach postanowiłem spróbować na płaskim i sam jestem w szoku. Nie wiem czy to dobry wynik, ale dla mnie jest to życiowy rekord.
Dzisiaj ważę 90,6 kg () i nigdy nie czułem się tak dobrze. Nagle znajome zaczynaja mi sypać swoimi wolnymi koleżankami jak z rękawa co daje super miłe uczucie. Pijcie ze mno kompot mireczki!
#bieganie #biegajzwykopem #odchudzanie #mirkokoksy #mirkowyzwanie
Unter - (Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdowno...

źródło: comment_1623992891lESXhJmhVYb4EDqpdB6Ime.jpg

Pobierz
  • 212
@Unter gratki mirku, małymi krokami do przodu, mialam tak samo jak Ty, wyjść z domu, biegać, isc chociaż na spacer? Absurd.. ale od 2 mc ze swoim niebieskim codziennie robimy godzinne spacery i jazdę rowerem, w ciągu godziny przejdziemy ok 8km a rowerem ok 20km, wiem ze to nie dużo ale dla kogoś co nigdy nic nie robił tylko praca- dom-tapczan to dużo :) i jak by nie patrzeć 8kg mniej :D
@Unter: zacząłeś od 0, więc mam nadzieję, że dbasz o rozgrzewkę i rozciąganie (porządne, wraz z ćwiczeniami mobility, nie 2 minuty skłonów).

Tak tylko pytam, ludzie to ignorują a potem po roku fizjoterapeuta albo kule ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gniewo_: Tak :) przed biegiem jest rozgrzewka i wszystko konsultuje z kumplem który mnie trenuje (jest trenerem, wiec nie są to jakieś podwórkowe treningi od Seby)
@Eir_: Ja z kolei nienawidzę roweru. Mam jakiegoś miejskiego Krossa którego kupiłem z 15 lat temu i jeżdżę nim raz w roku i potem zdycham z przemęczenia :)
@Unter całe szczęście mamy w Trójmieście gdzie biegać i gdzie jeździć, więc życzę naprawdę powodzenia!

Fajnie, ze wziąłeś się za siebie ()
@Ranger: Zgaduje, ze chodzi o to, ze jak biegniesz i na zegarku Ci się pojawia tempo w jakim przebiegniesz kilometr to łatwiej to utrzymać? Ale to musiałby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedzieć
@Unter: Nie jestem jakiś ulańcem, rower czy szybki chód mogę robić kilometrami. Ale jeżeli chodzi o bieg to mam zadyszkę po 200m, dodam że jestem astmatykiem ale z rzadkimi atakami. Co ze mną nie tak hefe?