Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_warell: Kilka razy przejeżdżałem i stwierdzam że okolice Kraśnika to epicentrum dzbaństwa drogowego - wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie, spychanie na pobocze, jazda poboczem, wyprzedzanie "na czołówkę" - lokalnie chyba uczą tego na kursach, bo tam to normalność. Dziękuję za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pan_warell: nie wychodz z takim zalozeniem, ze kazdy tak samo rusza jak osoba przed nim. Ja od razu gazuje zeby jak najszybciej przyspieszyc i jechac z predkoscia jak wszyscy. Tutaj na twoim gifie kazdy na dole to trup w 1.0 renówce co ma minute do setki i nie potrafi przyspieszyc. Albo glupie trupy co czekaja z wbiciem biegu az osoba przed nim ruszy, takich to #!$%@? bym bił pałką
  • Odpowiedz
@pan_warell pomyślałeś o tym że gość za tobą nie wyprzedzi 2 samochodów czy więcej na raz więc robi to na raty?

Pisząc że muszą ci się wepchnąć brzmisz trochę jak zawalidroga którą wszyscy muszą wyprzedzać
  • Odpowiedz
@MikiGRU: no w sytuacji o której piszę tak właśnie jest. A przecież sam wyżej napisałem, że

jak widzę, że przed tymi 5-6 autami jest pusta droga, a oni faktycznie się wleczą, to wyprzedzam jednym manewrem i siemano.


także na spokojnie xD Nie chcę zakazywać wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@pan_warell i wtedy znajduje się drugi taki wykopek jak ty i wali post że wariaci drogowi wyprzedzają po 5-6 aut na raz ( ͡º ͜ʖ͡º) albo że wyprzedza chociaż nie musi
  • Odpowiedz
@MikiGRU: no to jest skrajność w drugą stronę. Na pewno nie raz miałeś sytuację, w której tworzy się kolumna aut, bo ktoś boi się wyprzedzić jadący 40km/h traktor albo dziadka który pomylił DK z drogą osiedlową. Z takich sytuacji trzeba jak najszybciej #!$%@?ć, bo zaraz za plecami zacznie robić się korek i to nie taki poruszający się z prędkością 80kmh tylko 40khm ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pan_warell: wstyd się przyznać, ale jak byłem młodym zjebem z gruzem to też tak jeździłem. Gdy w końcu kupiłem samochód zamiast jakiegoś 10 letniego złoma to zacząłem jeździć na tempomacie i #!$%@? w spinanie się o te kilka samochodów. Ewentualnie jak ktoś się wlecze za tirem i nie ma zamiaru wyprzedzić to biorę dwa na raz gdy jest bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@pan_warell:

Trąbić na takich. Gdyby każdy wyprzedzany obtrąbiał tych jaśnie panów szarżujących na czołówkę, to by się w końcu powoli powoli nauczyli że ich zachowanie jest nieakceptowalne.
  • Odpowiedz
Przy zachowaniu normalnego odstępu, co chwilę ktoś wyprzedza i wjeżdża mi przed maskę


@pan_warell: jeżdżę zachowując normalny odstęp odkąd nauczyli mnie jeździć samochodem. Już kilkadziesiąt lat.
Owszem, zdarza się, że ktoś przytnie, albo opacznie zrozumie nadmiar wolnego asfaltu.
Mimo wszystko polecam. Jedzie się płynniej, bez stresu, co by się na drodze nie stało zawsze jest dużo czasu na reakcję.
Nie jestem dobrym kierowcą, ale jeszcze nie doprowadziłem do niebezpiecznej sytuacji
  • Odpowiedz
@pan_warell: rany, na krajówce jak na zdjęciu można zrobić byłoby 4 pasy( ͡° ͜ʖ ͡°). Zajebista droga, tylko #!$%@? mnie tępota większości niedzielnych kierowców, zamiast trzymać się jak najbliżej prawego pobocza, aby sobie szybsi wyprzedzali to nie, jada prawie, że środkiem, zero pomyślunku. Zagrożenia żadnego nie widzę, można wyprzedzać ciągiem, bo przecież 4 auta się mogą nawet zmieścić obok siebie.
  • Odpowiedz