Wpis z mikrobloga

@pan_warell: Najgorsi to są ci, którzy na 90 jadą 70km/h, więc nie ma innej opcji jak takich wyprzedzić. Później pojawia się kilkukilometrowa wiocha wzdłuż drogi krajowej i oczywiście teren zabudowany no to jadę 50km/h. Po kilku minutach pojawia się w lusterku wyprzedzony Janusz i siedzi mi na zderzaku po czym agresywnie mnie wyprzedza. Po wyjeździe z wiochy doganiam typa, który dalej jedzie 70km/h, więc znowu wyprzedzam i tak k---a do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jest jakaś fobia jazdy za drugim autem, czy mu się spieszy czy nie - muszą wyprzedzić


@rzeznia22: Podobna fobia co jazda skrajnie prawym pasem. Trzeba srodkowym bo prawy jest dla tirow i frajerow xD
  • Odpowiedz
  • 3
Jak jeździć po tych polskich krajówkach obsranych? Przy zachowaniu normalnego odstępu, co chwilę ktoś wyprzedza i wjeżdża mi przed maskę, mimo że jest sznur aut i g---o mu to da xD

Robactwo polskie jak widzi miejsce to musi wyprzedzić, inaczej się udusi.
#motoryzacja #bekazpodludzi #prawojazdy

Przyznam się bez bicia, że sam tak robiłem na szczęście do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć, na szczęście jeśli chodzi o ten
  • Odpowiedz
@push3k-pro: oj niestety jeżdżą ( ͡° ʖ̯ ͡°) często się spotyka kogoś kto jedzie 70/80 na 90 niezależnie od tego czy droga prosta i pusta, czy akurat jedzie przez środek wioski. Wyprzedzasz takiego, potem on Ciebie dogania w zabudowanym i zabawa się znowu zaczyna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: kolego, to nie jest wyprzedzanie na trzeciego. Na trzeciego jest wtedy, gdy jedno auto wyprzedza drugie i w tym samym czasie kolejne auto wyprzedza te dwa. I TRZY auta jadą w tym samym kierunku całą szerokością jezdni - więc na TRZECIEGO.
  • Odpowiedz
@Qraape: po pierwsze to nie jestem twoim kolegą

A po drugie to jak kogoś poprawiasz to wypadałoby podać jakieś źródło. Gdzie niby "wyprzedzanie na trzeciego" jest zdefiniowane?

Po trzecie przynajmniej na tej stronie https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/manewry/4670043,Wyprzedzanie-na-trzeciego-Co-na-to-przepisy.html się z tobą nie zgadzają.

Wyprzedzanie na trzeciego to sytuacja, do której dochodzi na drodze dwupasmowej z pasami przeznaczonymi do innych kierunków jazdy. W jej trakcie kierowca stara się wyprzedzić innego użytkownika drogi i nie zwraca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau:
Pojęcie wyprzedzania na trzeciego zaczęło dotyczyć innej sytuacji, kiedy podczas manewru wyprzedzania, pojazd wyprzedzający mija się z pojazdem jadącym z naprzeciwka, często wymuszając jego zjazd na pobocze.

Tak więc mój wariant był pierwszy. Twój wariant dopiero później został tak nazywany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
oj niestety jeżdżą ( ͡° ʖ̯ ͡°) często się spotyka kogoś kto jedzie 70/80 na 90 niezależnie od tego czy droga prosta i pusta, czy akurat jedzie przez środek wioski. Wyprzedzasz takiego, potem on Ciebie dogania w zabudowanym i zabawa się znowu zaczyna.


@MaveSoushin: Kolejny :(

Zobacz na co odpisuję - mowa o jeżdżeniu wolniej z powodu oszczędności paliwa.
  • Odpowiedz
Tak więc mój wariant był pierwszy. Twój wariant dopiero później został tak nazywany ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Qraape: z czego jasno wynika że w tej chwili oba są poprawne więc poprawianie kogoś kto używa któregokolwiek z nich jest bez sensu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: fakt. O tym, że Twój wariant jest obecnie TEŻ uważany za prawidłowy, dowiedziałem się dopiero po przeczytaniu tego artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@push3k-pro: mogą jechać ze stałą prędkością dla oszczędności paliwa. I uwierz, są takie osoby. Sam znam jednego "dziadka" z pracy co tak robi. Audi a6 1.9 tdi i utrzymuje 80 km/h nieważne gdzie jedzie, bo oszczędniej plus nie musi biegów zbijać (°°
  • Odpowiedz
@Qraape:

w którym wszechświecie "kolego" można odebrać jako próbę obrazy? XDD mirkowe "cumplu" też jest obrazą?

Nie, po prostu masa ludzi ma w głowie lata 2000, 90 i starsze, jak ludzie, żeby rozpocząć z kimś awanturę potrafili zaczynać w taki sposób: Eeee, kolego/synku/miśku, nie będziemy tak rozmawiać, dawaj na ring.
  • Odpowiedz
w którym wszechświecie "kolego" można odebrać jako próbę obrazy? XDD mirkowe "cumplu" też jest obrazą?


@Qraape: szukam jakiś materiałów na to ale nie mogę znaleźć, może to w sumie jakiś regionalizm i jest ok tam skąd pochodzisz, ale na pewno nie tam skąd ja pochodzę. Nie chodzi o samo "kolego" bo jak napiszę np. "jak kolega wyżej napisał, jest to obraźliwe" to wszystko jest ok.

Ale chodzi konkretnie od zaczynanie zdania w ten sposób, taki niby formalny ale nie dobrany do okoliczności, bezpośredni i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: Szanowny Panie.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wybaczenie mi użycia słów, które mogły zostać uznane za obraźliwe.

Z wyrazami szacunku,
Qraape
  • Odpowiedz