Wpis z mikrobloga

Promuje chłopski rozum i swoje pojmowanie świata. Muszę tłumaczyć, jak bardzo to jest szkodliwe?


@yummy157: Uważasz że wiara w propagandę rządową jest lepsza od własnego, krytycznego rozumowania? Cóż, dla rządzących z pewnością...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Promuje chłopski rozum i swoje pojmowanie świata. Muszę tłumaczyć, jak bardzo to jest szkodliwe?


@yummy157: Uważasz że wiara w propagandę rządową jest lepsza od własnego, krytycznego rozumowania? Cóż, dla rządzących z pewnością...

@Jaox: tak, bo albo wierzysz w własny rozum, albo w propagandę rządową. Nie ma nic poza tymi opcjami. Żadnej nauki, badań. Tylko chłopski rozum lub propaganda...
Chociaż możemy się licytować, które zjawisko jest bardziej szkodliwe


@yummy157: Serio? To może taki mały eksperyment myślowy: Które społeczeństwo będzie lepiej rozwinięte po, powiedzmy, 50 latach - takie w którym KAŻDY obywatel wierzy rządzącym, czy takie w którym KAŻDY obywatel przepuszcza słowa rządzących przez swój własny "chłopski rozum"?
@Jaox:

Ciężko stwierdzić;
Chłopski rozum może filtrować także dobre rozwiązania tego rządu.

Poprostu oba zjawiska są szkodliwe, nie musimy ich łączyć
Promuje chłopski rozum i swoje pojmowanie świata. Muszę tłumaczyć, jak bardzo to jest szkodliwe?

@yummy157: Tak, proszę wytłumacz jak szkodliwe jest promowanie logiki, czy "chłopskiego rozumu" jak wy to nazywacie.
@ibilon: Chłopski rozum jest właśnie zaprzeczeniem logiki. Korzysta z fałszywych implikacji i zasad rozumowania (czasem zgodnych z intuicja) ale niezgodnych z logika.

Tu na ładny przykład można wziąć ostatnie wypowiedzi Korwina o globalnym ociepleniu na Twitterze.

Korwin promując "logikę" promuje w rzeczywistości swój chłopski rozum
Zastanawia mnie (bo chyba nie możemy tego zmierzyć) jak wiele szkód wywołał ten pan kształtując tego typu myślenie w głowach młodych osób.


@yummy157: imo to nie ma znaczenia, bo jak Korwina nie chcę widzieć w polityce, to ostatnie co chcę by komukolwiek usta ustawa zamykać. On gada bzdury nie od dziś, po prostu nie było takiego kontrastu w polityce, gdzie mógłby błyszczeć, jak teraz na tle PiSu dziadzio i konfederacja jest
@flumpy_bread: Pisałem przykładowo o jego ekscesach związanych z globalnym ociepleniem, w takich wypowiedziach właśnie przemyca te swoje rozumowanie i jestem pewien, że przekonuje to masę osób.

Są to wypowiedzi najczęściej na tematy, na które Korwin nie ma żadnego pojęcia. Szczątkowe informacje na temat statystyk, niezwiązanych nawet z globalnym ociepleniem pozwalają mu łączyc kropki tam gdzie ich nie ma; myli korelację z przyczynowością, jego rozumowanie zawsze jest prostolinijne, wąskie, nie dopuszcza szerszych
Za te wszystkie umysły dzieci zamącone chłopskim rozumem i paróweczkowymi bredniami

Zastanawia mnie (bo chyba nie możemy tego zmierzyć) jak wiele szkód wywołał ten pan kształtując tego typu myślenie w głowach młodych osób.


@yummy157:
@placebo_: Jedyne co można zarzucić korwinowi, to wpojenie dzieciom pogardy dla nauki, i aprobatę dla chopskorozumizmu, ale za paróweczkowe brednie jestem mu wdzięczny. Dzięki niemu młodzi ludzie mają zaszczepioną niechęć do socjalu i podatków, a ja
@placebo_ Opowiada brednie, ale przynajmniej zaszczepił liberalizm w wielu osobach. Nie sprawdzałem, ale czy w innych krajach regionu liberalizm wolnorynkowy ma tylu zwolenników co w Polsce? Korwin to taki nasz Ron Paul.
@placebo_: zabawne ze 90% osob piszacych o tym mitycznym chlopskim rozumie uzywa go przez wiekszosc czasu xD widziales kiedys powaznego czlowieka zarzucajacemu komus ten tzw 'chlopsko rozum'? xD
@placebo_: Jak dla mnie, czlowiek po prostu pokazal ze mozna myslec inaczej. No i przy okazji niezly kabaret funduje xD A to ze 'zmacił rozumy dzieciom' to jest tylko czesc prawdy. Druga czesc to taka ze i tak by sie na jakas ideologie te dzieci zlapaly. Jak nie korwin to kosciol albo twitterowe julki. Uroki dorastania.
Nie będę tu oceniał wypowiedzi mówiące że państwo nie jest od pomagania i że każdy ma robić na siebie, bo nie o tym jest tu mowa.


@yummy157: Mylisz się zasadniczo. :) Przecież właśnie o to chodzi lewiźnie. Tylko o to a cała reszta to wywracanie jego wypowiedzi na inne tematy do góry nogami tak aby jakkolwiek móc przywalić w niego jakimś błotem z nadzieją, że jego liberalizm da się jakoś zdyskredytować
@yummy157: Ja widzę tylko jeden problem: być może część ludzi (głupców, niestety) tak się mocno wkręciła w wyznawanie Korwina za jego poglądy gospodarcze, że dostają zwarcia na zwojach gdy ten człowiek pojedzie na słoniu, wrzuci kilkanaście łyżek cukru do herbaty, powie coś o klimacie czy pedofilii. Słowem - traktują go jak objawienie i nie mogą przeżyć, że to przecież tylko człowiek, który tak jak ma niepodważalne zalety tak również ma prawo
@yummy157: xd nie, napisales: "Zastanawia mnie (bo chyba nie możemy tego zmierzyć) jak wiele szkód wywołał ten pan kształtując tego typu myślenie w głowach młodych osób." , nic o antynauce czy czymkolwiek, po prostu odniosles sie do ogolu pogladow a potem robisz fikolki zeby udowodnic, ze bylo inaczej