Wpis z mikrobloga

@flumpy_bread: Pisałem przykładowo o jego ekscesach związanych z globalnym ociepleniem, w takich wypowiedziach właśnie przemyca te swoje rozumowanie i jestem pewien, że przekonuje to masę osób.

Są to wypowiedzi najczęściej na tematy, na które Korwin nie ma żadnego pojęcia. Szczątkowe informacje na temat statystyk, niezwiązanych nawet z globalnym ociepleniem pozwalają mu łączyc kropki tam gdzie ich nie ma; myli korelację z przyczynowością, jego rozumowanie zawsze jest prostolinijne, wąskie, nie dopuszcza szerszych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yummy157: co to znaczy "nie o tym jest mowa" wybrałeś sobie jakiś wycinek na którym zbudowałeś hipotezę i nie chcesz komentować pozostałych wypowiedzi bo ci nie pasują pod tezę? xD
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: Bo nie powiedziałem że każda jego wypowiedź podchodzi pod chłopski rozum, nie zamierzam komentować jego opinii tylko rozumowania którego używa do budowania anty naukowych tez
  • Odpowiedz
Za te wszystkie umysły dzieci zamącone chłopskim rozumem i paróweczkowymi bredniami

Zastanawia mnie (bo chyba nie możemy tego zmierzyć) jak wiele szkód wywołał ten pan kształtując tego typu myślenie w głowach młodych osób.


@yummy157:
@placebo_: Jedyne co można zarzucić korwinowi, to wpojenie dzieciom pogardy dla nauki, i aprobatę dla chopskorozumizmu, ale za paróweczkowe brednie jestem mu wdzięczny. Dzięki niemu młodzi ludzie mają zaszczepioną niechęć do socjalu i podatków, a ja
  • Odpowiedz
  • 1
@placebo_ Opowiada brednie, ale przynajmniej zaszczepił liberalizm w wielu osobach. Nie sprawdzałem, ale czy w innych krajach regionu liberalizm wolnorynkowy ma tylu zwolenników co w Polsce? Korwin to taki nasz Ron Paul.
  • Odpowiedz
@placebo_: zabawne ze 90% osob piszacych o tym mitycznym chlopskim rozumie uzywa go przez wiekszosc czasu xD widziales kiedys powaznego czlowieka zarzucajacemu komus ten tzw 'chlopsko rozum'? xD
  • Odpowiedz
@placebo_: Jak dla mnie, czlowiek po prostu pokazal ze mozna myslec inaczej. No i przy okazji niezly kabaret funduje xD A to ze 'zmacił rozumy dzieciom' to jest tylko czesc prawdy. Druga czesc to taka ze i tak by sie na jakas ideologie te dzieci zlapaly. Jak nie korwin to kosciol albo twitterowe julki. Uroki dorastania.
  • Odpowiedz