Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju ma być dobrze. Właśnie przyszedł do mnie główny księgowy i mówi, że dostał noty odsetkowe za jakieś wpłaty po terminie. Noty na 2, 5, 7 gr itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Noty przyszły w 30 osobnych kopertach, łączna kwota - 1,72 zł (słownie: jeden złoty siedemdziesiąt dwa grosze)
Na listy wydali jakieś 100 zł lekko licząc + praca osoby która to musiała wydrukować, zapakować, wysłać itp. (czyli razem pewnie z 200 zł poniesione koszty realnie przez spółkę).
Taki deal zrobiło lokalne przedsiębiorstwo usług komunalnych. Mamy XXI wiek, maile, telefony. Może ja jestem jakiś roszczeniowy i w ogóle oderwany i złośliwy, ale wysłanie zestawienie faktur w zestawieniu mailem do naszej księgowości to nie jest jakieś rocket-science. Zwłaszcza, że mamy z nimi sporo do czynienia i rozliczamy od paru lat setki faktur bo budujemy w tej gminie już z 4 lata.

#problemypierwszegoswiata #ksiegowosc #deweloperka #pracbaza #polskieabsurdy
jadepobiegac - Jak w tym kraju ma być dobrze. Właśnie przyszedł do mnie główny księgo...

źródło: comment_1621513491xFoSKgytH3mcHUCncJKwyH.jpg

Pobierz
  • 12
@jadepobiegac: Ja z Orange dostałem kiedyś dwa wezwania do zapłaty 6 gr (byłem akurat zagranicą) i zastanawiałem się jak to się w ogóle opłaca, przecież dwa listy drożej wychodzą xD
A u Ciebie to już w ogóle jakiś kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zibizz1: odsetki płatne są od wartości przewyższającej 8,7 ( ~dwukrotność poleconego ), czyli jak wyślą ponaglenie do zaległości na 10000zł plus 7 zł odsetek, płacisz tylko 10000
@jadepobiegac: Wiesz dlaczego to tak jest? Bo potem przyjdzie jakaś menda z kontroli wewnętrznej czy inny bardzo ważny Pan Prawnik w drogim garniturze i będzie pierdotegotamtego że dlaczego księgowość nie robi nic, żeby ściągać należności. Więc taka jedna z drugą Pani Kasia ma w pompie - ze swoich za znaczki nie płaci, a robota jest zrobiona zgodnie z tym jak sobie ktoś zażyczył.
@jadepobiegac na każdą otrzymana note wymagane jest zwrotne potwierdzenie odbioru. To skostniałe, odrealnione i nie życiowe prawo podatkowe zawarte w ordynacji podatkowej i innych przepisach podatkowych.