Wpis z mikrobloga

Pytanko o wizjer, bo chciałbym kupić coś innego niż przezroczysty do Shoei. Czy te wizjery ciemne (smoke) i bardziej ciemne (dark smoke) nadają się do jazdy po zmierzchu? Czy do takiej jazdy trzeba mieć w zapasie przezroczysty?
I jeszcze pytanie czy te kolorowe np. rainbow (rozlana benzyna w kałuży) one trochę przyciemniają, czy po prostu efekt lustrzanki i koloru jest tylko z zewnątrz?

LwG!

#motocykle #motomirko #motomirki
  • 11
Dziękuję Wam wszystkim za pomocne odpowiedzi!

@eject: Właśnie, kiedy się zdecyduję na przyciemniany wtedy na pewno na dłuższe wyjazdy będę zabierać zapasowy, przezroczysty wizjer.
@Raveen: Wyjeżdżając rano byłem pewien, że wrócę przed zachodem słońca, więc założyłem lustrzankę. Niestety, plany się przeciągnęły. Wolałem łapać komary w zęby, niż mieć zamkniętą szybkę. Widać jedynie światła aut, oraz białe linie na jezdni. Żadnych rowerzystów, pieszych, piasku na drodze, ewentualnych przeszkód. Kategorycznie odradzam
@Raveen: tak jak @Harundo: napisał, rozważ fotochromatyczną, za dnia nie będzie czarna, ale jako tako przyciemniona więc wizualnie dla innych możesz ok wyglądać, a nocą wrócisz do domu bez problemu, bo wizjer reaguje na promieniowanie UV więc zwykłą latarką go nie przyciemnisz, choć wydaje mi się, że taka szybka domyślnie sama w sobie jest delikatnie przyciemniona, nie wiem czy o 5% czy o ile