Wpis z mikrobloga

Jestem tak zwanym gniazdownikiem. Tzn. mieszkam z rodzicami i odkładam sobie pieniądze i inwestuję. Już 3 lata temu miałem tyle uzbierane środków, że mogłem kupić mieszkanie za gotówkę, ale zawsze jak docierało do mnie, że muszę wydać taką ogromną sumę pieniędzy, na którą tak ciężko tyrałem na coś tak żałosnego, skrajnie przewartościowanego jak jakaś klitka z betonu to ogarniało mnie uczucie bezsilności, rozpaczy i beznadziejności.

Tyle lat pracy, odmawiania sobie wszystkich przyjemności, nauki, starania się ma pójść na kupienie takiego g....

To jest chore, a jeszcze bezczelnie ludzie od narracji wzrostowej mówią, że to jest zdrowe, konieczne i normalne. Kawał jepanego betonu, a właściwie to w tym deweloperskim budownictwie już kartonu za tyle lat cierpienia i wytrwałości.

My żyjemy w piekle, nie ma innego wyjaśnienia.

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #koalicjadeweloperska #kredythipoteczny
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista: to ile powinno kosztować, żeby cię nie bolało? "Kawał #!$%@? jepanego betonu" - trochę chyba więcej, jedna z najbardziej podstawowych rzeczy, schronieni przed zimnem, miejsce gdzie trzymasz inne mniej lub ważne przedmioty, śpisz, srasz i kopulujesz.
  • Odpowiedz
  • 14
@MakiawelicznyAltruista:

Sam sie zakiwales, gratki . Ktos kupil 3 lata temu za pol dzisiejszej ceny i od 3 lat jest na swoim i pewnie juz polowe kredytu nadplcone przez Wakacje Kredytowe. Nie masz sie czym chwalic, jestes analfabeta ekonomiczny. Kitraj hajs dalej, bedziesz mial w styczniu na wklad wlasny jak wjedzie nowy program.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: jak miałeś/masz gotówkę to kup to gówno, przestań obserwować ceny i za kolejne wypłaty wydawaj na pasje. Albo odłóż zakup na np. X lat i się odetnij od tego. Skoro masz kasę to po co tak się zadręczać ?
  • Odpowiedz
@Sibu: oszczędność to objaw choroby psychicznej? chyba sprawdza się to że nastaną czasy gdy normalny człowiek będzie się wydawał szaleńcem wśród reszty wariatów
  • Odpowiedz
  • 5
@MakiawelicznyAltruista ja myślę podobnie, trochę piasku i cementu wraz z odpowiednim tworzywem sztucznym, żeby nie lało się na głowę. To potrzeba bardzo niskiego rzędu, jedna z najważniejszych, a tak poza tym to rzecz, która powinna być łatwo dostępna, bo nie żyje się po to, żeby zarabiać przez całe życie na klatkę. To ona ma służyć dla dobrego życia.

Moim zdaniem lepsza dostępność mieszkań w odpowiednich cenach wpłynie pozytywnie na społeczeństwo i
  • Odpowiedz