Wpis z mikrobloga

wystarczy alias


@walenty-merkel: Aliasami możesz sobie zrobić podręczny karabinek na 1 linijkowce, ale dobrze będzie nie przesadzać, jeżeli w życiu zdarza ci się logować na serwery np. pracodawcy. Chodziło mi dosłownie o oskryptowanie co się da. Pipeline'y, bash, lua.

W nvidii jest blob zatwierdzony licencyjny, którego koderom jądra nie wolno dorzucić do jadra, bo odpowiadają za produkt. Nie dotyczy juzera.


@walenty-merkel: Co nie znaczy, że NVIDIA chce współpracować.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: no i co to ma być? wiesz że dyskusja dotyczyła systemów serwerowych a ty wklejasz wykres popularności wszystkich systemów razem z mobilnymi, zero logiki, równie dobrze mogłeś wkleić wykres popularności różnych smaków lodów
  • Odpowiedz
scrollowanie na dowolnej przeglądarce na linuksie działa beznadziejnie. to dobrze znany problem i jest masa poradników jak to naprawić, np. na wiki arch linuxa, ale naprawienie tego zajmuje sporo czasu


Scrollowanie na dowolnej przeglądarce na linuksie działa. Co nie oznacza, ze ktoś przy swojej konfiguracji nie może mieć problemu. Są różne sposoby (czasami WRĘCZ PRZECIWNE) naprawy. Zajmują parę sekund.

przeciąganie okienek na dowolnym GUI w linuksie jest zlagowane, czyli okienko podąża za kursorem, a nie jedzie równocześnie z kursorem.


Chyba
  • Odpowiedz
Powtarzam, nie zeskanujesz na Linuxie tak szybko przez WiFi jak na Windows. Ja wiem, ze jak podlączysz kabel to z automatu działa, ale chodzi o skanowanie sieciowe. Nie chodzi o szybkość tylko całkowity brak softu do tego rodzaju sprzętu.


Po raz 10 - CUPS.

@kidi1:
  • Odpowiedz