Wpis z mikrobloga

  • 840
@arysto2011: Ja wiem, że stary bait, ale w sumie zadam pytanie - co się robi szybciej na Windowsie? Autentycznie jestem ciekaw, może mnie ktoś oświeci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi. Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia. Szybciej się odpala każdą grę ze Steam i innych platform. Szybciej się
@TenTypZez: Ile tyle szybciej, co w niektórych przypadkach na windoze wiele rzeczy jest łatwiej i wygodniej wyklikać, niż pisać jakiegoś #!$%@? one-linera.
Dla przykładu, bo ostatnio się z tym zetknąłem, nota będę konfigurując jakiś niwy serwer, akurat na Debianie bo taki był w zgłoszeniu.
Normalnie jest w miarę wygodny nm-tui, ale jako że debian jest goły na starcie to nawet tak podstawowego narzędzia nie ma i musisz sobie z palca edytować
Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia.


@kidi1: o nie, szybciej się instaluje myszkę z kolorowymi ledami pod windowsem niż pod linuksem dla "gejmerów". Windows 3 najlepszy.

Szybciej się uruchamia Photoshopa i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo, ale mój czas jest wartościowy i nie chcę go tracić na Linuxa.


@kidi1: Napisz to tym wszystkim ludziom na tagi #windows10, którym
@tellet: Czekaj, to windows jest lepszy, bo ma więcej narzędzi niż podstawowa wersja debiana bez narzędzi? Przecież masz inne dystrybucje gdzie masz pakiety takie jakie chcesz, w czym problem? Dystrybucje do zastosowań takich jak windows mają wszystko i działa tam wszystko od strzała. Bo dalej żadnego konkretnego zadania nie podałęś na korzyść Windowsa, a jedyny twój zarzut do Linuxa jest taki, że nie umiesz z niego korzystać tak dobrze, jak z
Szybciej się odpala każdą grę ze Steam i innych platform. Szybciej się uruchamia Photoshopa i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo


@kidi1:
Nie zgodzę się, swojego czasu postawiłem sobie gentoo, skonfigurowałem pod siebie i w życiu nie widziałem tak responsywnej maszyny. Windows jest ok jeżeli chodzi o wydajność, ale do gentoo nie ma startu. Windows potrzebuje np 4-5 sekund na odpalenie firefoksa do stanu, kiedy da się z niego korzystać, gentoo maksimum
Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi.


@kidi1: ale wiesz że na linuksie tego w ogóle nie musisz robić? Po prostu klikasz drukuj i jest na liście drukarek XD

gry na steam się odpala klikając "play" więc nie wiem

A sterowniki do razerów to jakiś okrutny żart, podłączasz na windowsie a on chce instalować te bezużyteczne śmieci i startować z systemem