Wpis z mikrobloga

  • 840
@arysto2011: Ja wiem, że stary bait, ale w sumie zadam pytanie - co się robi szybciej na Windowsie? Autentycznie jestem ciekaw, może mnie ktoś oświeci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi. Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia. Szybciej się odpala każdą grę ze Steam i innych platform. Szybciej się
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Ile tyle szybciej, co w niektórych przypadkach na windoze wiele rzeczy jest łatwiej i wygodniej wyklikać, niż pisać jakiegoś #!$%@? one-linera.
Dla przykładu, bo ostatnio się z tym zetknąłem, nota będę konfigurując jakiś niwy serwer, akurat na Debianie bo taki był w zgłoszeniu.
Normalnie jest w miarę wygodny nm-tui, ale jako że debian jest goły na starcie to nawet tak podstawowego narzędzia nie ma i musisz sobie z palca edytować
  • Odpowiedz
Ostatnio w mojej dawnej firmie zakupiono ASUS ROG Zephyrus G15. Zajebiste laptopy pod machine learning z RTX 2070. Problem polegal na tym, ze ciulowo dzialal pod ubuntu. Na Ubuntu nie bylo dzwieku po podlaczeniu sluchawek, chodzil jak parowoz do czasu dobrania sterownikow NVIDIA. Jednym slowem porazka. Na windowsie dziala od pierwszego boota.
  • Odpowiedz
@kidi1: Zwłaszcza ten czas spędzony na instalacji gier i myszek gamingowych ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ze sterownikami ostatnio się poprawiło, ale tez przeważnie jakieś defaultowe mają funkcjonalność „drukuj/nie drukuj” xD
Aplikacji poza takimi do serwera, jako takich nie ma xD
  • Odpowiedz
  • 4
@arysto2011 ja wciąż czekam na menedżer pakietów w Windowsie nie będący protezą jak chocolately. Dpkg powstał w 1994, apt w 1998 a w Windowsie winget może będzie dołączony w kolejnej dużej aktualizacji.
  • Odpowiedz
Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia.


@kidi1: o nie, szybciej się instaluje myszkę z kolorowymi ledami pod windowsem niż pod linuksem dla "gejmerów". Windows 3 najlepszy.

Szybciej się uruchamia Photoshopa i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo, ale mój czas jest wartościowy i nie chcę go tracić na Linuxa.


@kidi1: Napisz to tym wszystkim ludziom na tagi #windows10, którym
  • Odpowiedz
@tellet: Czekaj, to windows jest lepszy, bo ma więcej narzędzi niż podstawowa wersja debiana bez narzędzi? Przecież masz inne dystrybucje gdzie masz pakiety takie jakie chcesz, w czym problem? Dystrybucje do zastosowań takich jak windows mają wszystko i działa tam wszystko od strzała. Bo dalej żadnego konkretnego zadania nie podałęś na korzyść Windowsa, a jedyny twój zarzut do Linuxa jest taki, że nie umiesz z niego korzystać tak dobrze, jak z
  • Odpowiedz
Szybciej się odpala każdą grę ze Steam i innych platform. Szybciej się uruchamia Photoshopa i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo


@kidi1:
Nie zgodzę się, swojego czasu postawiłem sobie gentoo, skonfigurowałem pod siebie i w życiu nie widziałem tak responsywnej maszyny. Windows jest ok jeżeli chodzi o wydajność, ale do gentoo nie ma startu. Windows potrzebuje np 4-5 sekund na odpalenie firefoksa do stanu, kiedy da się z niego korzystać, gentoo maksimum
  • Odpowiedz
Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi.


@kidi1: ale wiesz że na linuksie tego w ogóle nie musisz robić? Po prostu klikasz drukuj i jest na liście drukarek XD

gry na steam się odpala klikając "play" więc nie wiem

A sterowniki do razerów to jakiś okrutny żart, podłączasz na windowsie a on chce instalować te bezużyteczne śmieci i startować z systemem
  • Odpowiedz