Wpis z mikrobloga

@arysto2011: kuźwa, żarty żartami ale teraz w robocie muszę mieć styczność z serwerami Windowsowymi.

Nigdy w życiu tak bardzo nie marnowałem czasu jak na te cuda Microsoftu. Nawet jak spałem to mniej czasu marnowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arysto2011: każdy system jest do czegoś.

Windows jest do domu i do pracy.

Systemy unixowe są jak trzeba zrobić cokolwiek niestandardowego, choćby głupi skrypt napisać albo jakiegoś pendrive ratunkowego.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: na windowsie szybciej sie znajduje pomoc na roznych forach tudziez na stronach suportu microsoftu. wszelkie fora linuxiarzy to taka elektroda. jak dlugo sie bawilem linuxem tak zawsze na tych forach jedyne co bylo w nadmiarze to pogarda doswiadczonych w stosunku do tych co w ogole cos z tym linuxem chcieli robic. W windows wszelkie problemy trapiace normalnego uzytkownika maja normalnie opracowane tutoriale ewentualnie istnieje mnostwo for gdzie pomoc sie
  • Odpowiedz
@muchabzz: 0.o To jestem teraz w szoku. Dla mnie support microsoftu jest najbardziej bezużyteczną rzeczą na świecie. Jakiegokolwiek problemu nie mam, to rozwiązanie brzmi "Nazywam się alan i jestem certyfikowanym pomocnikiem microsoftu. Proszę uruchomić narzędzie rozwiązywania problemów, elo z fartem". Nigdy jeszcze nie rozwiązałem żadnego problemu z ich supportem, w przeciwieństwie do takiego np. Arch wiki, gdzie jest autentycznie wszystko, a społeczność linuxowa aż się sama garnie by pomagać, bo
  • Odpowiedz
@TenTypZez: opisalem moje wspomnienia z prob zdobycia jakichkolwiek informacji , kiedy mialem problemy. W imie jakichs tam zasad postanowilem sobie postawic linuksa. naczytalem si ejakie to piekne jest i zaczalem od ubuntu. potem jeszcze bardziej zachwalana instalacja open susa , ktory to mial byc odpowiedzia na windowsa. Zainstalowany na w miare wypasionym lapku ( w tamtym czasie ) po paru dniach zamulal system straszliwie. otwieral sie pare minut. wszelkie proby
  • Odpowiedz
Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi.


@kidi1: mam inne doświadczenia. Na linuchu drukarki sieciowe odpalają bez marudzenia, na windzie zawsze mam problemy.

Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i
  • Odpowiedz
@TenTypZez: i jeszcze jedno... tak samo ty jak i mnostwo innych linuksiarzy od lat powielacie ten sam , zasadniczy blad myslowy. Dokladnie ten sam , ktory robia , rozni fani rootowania telefonow oceniajacy telefon od strony mozliwosci grzebania w nim. Na forach telefonicznych kwitnie zatem dyskusja o wyzszosci jednego tele nad drugim. W dyskusji bierze udzial 10 kolesi twierdzacych ze telfon firmy x to guwno bo po roocie nie dziala
  • Odpowiedz
Ja wiem, że stary bait, ale w sumie zadam pytanie - co się robi szybciej na Windowsie? Autentycznie jestem ciekaw, może mnie ktoś oświeci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenTypZez: Ja ostatnio chciałem uruchomić openvpna na linuxie i tak na pierwszym Ubuntu 20 server zainstalowałem, wrzuciłem certyfikat daje komendę aby się połączyło. Dobra biorę starszą wersje desktopową ubuntu (chyba 18) i próbuje wrzucić plik ovpn przez gui
  • Odpowiedz
@muchabzz: czy ja wiem? Środowiska graficzne od Linuksa wyglądają i działają fantastycznie, w niczym nie ustępują Windowsowi, w moich oczach go deklasują, ale to oczywiście jest kwestia gustu.

@biskup2k sudo openvpn /sciezka/do/certyfikatu
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: byc moze . ale nadal twierdze , ze nawet srodowiska graficzne sa robione przez amatorow inzynierow i nie uwzgledniaja ( bo nie moga) solidnych badan konsumenckich. uzywajac linuksa (fakt - pare lat juz temu ) czesto mialem wrazenie ze graficznie i dizajnersko to jest troche chaos
  • Odpowiedz
@arysto2011: człowieku, kiedyś napisałem że w-----a mnie Linux bo w katalogu w którym chciałem nie dało się kliknąć i utworzyć nowy folder bo nie, to jeden typ mi napisał że hurr durr chcieliby wszystko od razu na tacy, a to trzeba przysiąść, doszkolić się i zrozumieć filozofię systemu xD
  • Odpowiedz