Wpis z mikrobloga

  • 0
@ZlodziejBilonownic Polonez kombi, Polonez sedan. Polonez benzynowy, Polonez z dieslem. :) Potoczne określenia są często przydatne ale to po co dodawać to w to ja nie rozumiem. Samochod jest w dieslu, w kombi, w pełnej elektryce, w skórze, w em pakiecie itp. Takie to takie sobie.
mnie najbardziej irytuje jak ktoś mówi lub pisze "w kombi", "w dieslu". "Passat w kombi". Jak #!$%@? w kombi, wsadzony w drugi samochód kombi czy co? Szanujmy język polski.


@bitcoholic: "w dieslu" to jeszcze się zgodzę, że może i nie powinno się tak mówić, ale "w kombi", "w sedanie" to skrót myślowy od "w nadwoziu kombi" i wg mnie jest to całkiem poprawnie.
dokładnie. Nie ma już minivanów niestety, wszystko przekształca się w jakieś pokraki przypominające suvy


@geuze:

To jest #!$%@? rak. Silniki sie wysila bo ekologia, kombinuje żeby zmniejszyc spalanie i emisje, a potem wklada sie to do #!$%@? suva który przez same opory powietrza ma o 15% wyższe spalanie.

Ostatnio kupowalem auto, do wyboru mondeo kombi 2.0tdci vs kuga z tym samym silnikiem i tej samej opcji (titanium x). Nie dosc ze
@DrDolls: OPEL INSIGNIA nie SEDAN

Ale jak juz obejrzales takie jedno czy drugie ogloszenie no to moze jednak kupisz taki jakiego nie chcesz? Tak to powinno dzialac
Nie dosc ze kuga droższa o 20% to jeszcze spalanie i przyspieszenie gowniane, a miejsca w srodku tyle co w moim starym focusie.


@Tranzystor_IGBT: no to jest najlepsze XD Taki głupi Scenic miał więcej miejsca w środku i był IMO wygodniejszy dla rodziny niż dowolny SUV. Ogromne koła, nadwozie, a w środku ciasto jak diabli. Dopiero takie krowy jak XC90 czy X5 są jako-tako pakowne, ale nie wiem czy wygrywają z
@DrDolls: Przyjdzie czas, że dorośniesz i wtedy wygląda auta będzie na drugim miejscu, a na pierwszym będzie funkcjonalność, a jeśli jeszcze zrobisz gówniaka, to będziesz dziękował bogu, że te wszystkie wózki masz gdzie wrzucić.