Wpis z mikrobloga

To jest kpina z ludzi...

iMac 2021: max 8GB RAM, max 512 GB SSD - 8899 zł za takie parametry w 2021 roku xDDD

iPad Pro 2021: max 16GB RAM, max 2 TB SSD - 11799 zł Prawie 12 tys za tablet z M1, na którym można by odpalić MacOS i faktycznie używać jak Surface Pro korzystając z oprogramowania na stacjonarki i laptopy, ale NIE xD

I jeszcze te kolorki xD

#apple #bekazapple #heheszki #patologiazewsi
xandra - To jest kpina z ludzi... 

iMac 2021: max 8GB RAM, max 512 GB SSD - 8899 z...

źródło: comment_16189812290V0fuzAryErqZpQI3djH1t.jpg

Pobierz
  • 258
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignac96: Ja do dziś używam Della E6330 z takimi samymi parametrami jak ten Mak, który kosztował mniej więcej tyle samo w dniu premiery, tylko z dodatkowym dyskiem i ramem i też działa nieźle :)

można je robić jak ja ze podłączasz pod monitor

No z tymi z M1 to może być problem :) A szybszych od Maków jest całe mnóstwo lapków ;)
  • Odpowiedz
moj macbook pro z 2017 dalej swietnie wyglada , dziala super z nowym MacOs


@MajkiMike: tu się nie ma czym chwalić, sprzęt za 6k żeby po 4 latach się nadawał na śmietnik to trochę słabo. Ja ciągle używam laptopa HP z 2011r, w którym wymieniłem zużyty HDD na SSD lata temu i dołożyłem ramu. Też działą, pracuję nim w affinity czy lightroomie, ekran ma #!$%@? ale kosztował 2500zł 10 lat
  • Odpowiedz
podawanie geekbench 5 jako ultimate benchmark XDD proszę cię,


@majkkali: Mordo to tylko przykład, możesz sprawdzić więcej bardziej praktycznych benchmarków jak np kompresory. Internet stoi przed tobą otworem.

Intel ma zastosowanie zarówno w pracy jak i grach. M1 jeszcze musi się
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Wyżej masz linka jak BigSur drenuje SSD na 8GB przez swapa ¯\_(ツ)_/¯

Niemal każda z apek Adobe ma kilka/naście problemów, a ich rozwiązaniem zakładanie nowego konta użytkownika, to bardzo wygodne gdy próbujesz pracować xD
  • Odpowiedz
@xandra: Film ktory wrzucilas pokazywal problem, ktory z tego co sie orientuje juz nie istnieje i zostal zalatany jakims updatem MacOSa. Daleko mi do bawienia sie w fanboya, ale problemow ze swapem nie uswiadczylem na moim MBP. Prawda jest natomiast taka, ze komputera od Apple uzywalem przez 10 lat i poza wymiana baterii nic mu nie dolegalo, nie czulem potrzeby zmiany i byl calkowicie wystarczajacy do rzeczy, ktorych potrzebowalem.
Co
  • Odpowiedz
Wyżej masz linka jak BigSur drenuje SSD na 8GB przez swapa


@xandra: tak, i co z tego? Jak się zagłębisz w temat to wyjdzie ci, że ktoś te przeliczenia robił dla żywotności dysków SSD podawanej przez producenta, która jest mocno zaniżona. O obecnych dyskach SSD też się mówiło, że będą umierać co 2 lata a jakoś nie widzę fali wadliwych SSD, o której kiedyś tak ochoczo straszyli. Jak znalazłem jakieś sensowniejsze wyliczenia to padały zakłady, że wytrzyma średnio 4 razy większą ilość zapisu niż producent podaje. A te wyliczenia dodatkowo są pod to jak maksymalnie będziesz dysk drenowała.

Niemal każda z apek Adobe ma kilka/naście problemów, a ich rozwiązaniem zakładanie nowego konta użytkownika, to bardzo wygodne gdy próbujesz pracować
  • Odpowiedz
@xandra: Ja #!$%@?, mówię, że od 2 miesięcy mam odpalonego kompa i te appki, codziennie pracuje w nich po 8 - 13 godzin i ani razu nic mi się nie wykoleiło a ty dalej swoje xD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nie fikoł, tylko sarkazm. Są problemy też z dużą ilością warstw i wydajnością, i cała masa innych. Ponieważ nawet w opisie Rozety jest info, że nie emulunie niektórych fragmentów kodu.

Nawet niech będzie to wydajność 4x większa, 2 lata i do kosza ¯\_(ツ)_/¯

@s4nskR: Do boju! Prosto na śmietnik :)
  • Odpowiedz
Nawet niech będzie to wydajność 4x większa, 2 lata i do kosza ¯_(ツ)_/¯


@xandra: 1 rok * 4 to jest 4 lata a nie 2. Napisałem ci, że przy maksymalnym drenowaniu więc więc pewnie te lapki będą się #!$%@?ć za ~6-8 lat, ale zobaczymy. Stronki clickbaitowe, które straszyły pisały, że maczki będą się #!$%@?ć po roku.

nawet w opisie Rozety jest info, że nie emulunie niektórych fragmentów
  • Odpowiedz