Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki

tl;dr


Na samym wstępie zaznaczę, że przeglądam mirko już ładnych parę lat, a konto usunę jak najszybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz do rzeczy: firma sprzedająca lampy w której mój tata pracował jako przedstawiciel handlowy w #poznan od kilku lat upadła i zamknęła się w październiku 2020 przez #koronawirus (swoje trzy grosze dołożył pan PiS). Ojciec aktywnie poszukiwał następnej pracy jak tylko się dowiedział że tak będzie. Niestety rokujące propozycje przepadły w momencie nadejścia II fali zakażeń i ostatecznie wylądował na bezrobociu (jako fan #swiatwedlugkiepskich heheszkował z tego razem z matką), ale w dalszym ciągu aktywnie szukał roboty. Bo tate jest z tych dla których ciągniecie socjalu i siedzenie na dupie jest ostatnim czego chcą.

Koniec końców udało mu się znaleźć pewną "firmę" a bardziej #januszex (ale o tym się przekonał po czasie) który go przyjął od lutego. W dalszym ciągu jego branża, ale januszex i to mocno z tego co mi opowadał. A słucham o tym praktycznie co wizytę u rodziców. Praca wygląda tak, że 8-16 MUSI jeździć po klientach, ale planowanie tych wyjazdów i pisanie jakichś gównoraportów musi robić po godzinach, więc koniec końców pracuje po 10-12h. Po czym poznaję że ojciec jest solidnie zły na tę robotę? Po tym, że przeklina, a on tego w ogóle nie robi xD No i co miesiąc melduje się w centrali i już dwa razy mówił, że rzuci to w cholerę, ale ostatecznie wraca dalej jako pracownik, bo "jeść trzeba". Aczkolwiek po trzymiesięcznym okresie próbnym już raczej nie będzie chciał dalej tam pracować i rozważa pracę nawet poza branżą. No i przejrzałem sobie tę firmę na gowork.pl i pasuje wszystko to januszexu xP

Podsumowując: czy ktoś z Was moi drodzy/moje drogie nie szuka pracownika albo nie zna kogoś kto szuka w Poznaniu? Słów kilka o ojcu: lat 57 (więc nie jest mocno w internety, dlatego mu pomagam), doświadczenie w branży oświetlniowej - co najmniej 25lat (tyle ja mam i nie pamiętam nic innego xD), pracował jako handlowiec w kilku firmach, w tym jakiejś włoskiej nawet (pamiętam jak nam jakieś fajne rzeczy z Włoch przywoził). Jak się spytałem na jakim oświetleniu się zna to powiedział, że prościej będzie powiedzieć na jakim się nie zna :P (na kościelnym i estradowym). Sumienny, pracowity, turbo-pragmatyczny, bardzo kontaktowy. Praca może być nawet w innej branży niż oświetleniowa, ale raczej właśnie w stylu biurowym/handlowym/administracyjnym, bo ma problemy z kręgosłupem i jakby poszedł na jakiś Amazon (co od razu mu stanowczo odradziłem) to by mu plecy już na amen wysiadły.

#wykopefekt #praca #szukampracy #oswietlenie #biuro #wielkopolska #januszebiznesu
  • 28
@Ccore: No właśnie ojciec jest niezbyt w internety jak mówiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie na tyle, żeby nie ogarniać pracy handlowca oczywiście, ale no właśnie linkedin czy właśnie gowork to już za dużo. Tj, ogarnąłby ze spokojem, bo jak każdy polski ojciec robił przeglądy otomoto kiedy chciałem pograć na kompie xD Aczkolwiek w sumie spróbuję go trochę "pchnąć" w tym kierunku :D