Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą profilu zaufanego. Po podaniu moich danych tj. imienia, nazwiska, peselu itd. była część dotycząca mieszkania w którym mieszkam, a następnie musiałem zadeklarować domowników. Zgodnie z prawdą wpisałem tam, mamę, tatę i brata (ich podstawowe dane, imiona, nazwiska, pesele itd.), po czym dla każdego z nich pojawiła się możliwość wypełnienia "kwestionariusza osobistego" - tego gdzie są m.in. pytania dotyczące wyznania, wykształcenia itd. Zawołałem ich wszystkich (mamę, tatę, brata) po kolei do komputera, każdy wpisał dane do swojego kwestionariusza, ja wypełniłem swój, po czym zatwierdziłem i wysłałem formularz. I niby wszystko spoko. Tylko teraz jest taka sprawa: jak tata zalogował się swoim profilem zaufanym do spisu, to wygląda na to, jakby musiał jeszcze raz wszystko wypełnić, zadeklarować domowników, każdy z domowników wypełnić formularz itd... Moim zdaniem powinna pokazać się jakaś informacja, coś w stylu "dane osoby o tym numerze pesel zostały już wpisane". Dochodząc do sedna: czy w moim przypadku (czterech domowników) trzeba cztery razy wypełnić to samo, logując się za każdym razem przez kogoś innego? Jak nie będziecie wiedzieli, to jutro zadzwonię na infolinię i spróbuję się dowiedzieć, chętnych mogę zawołać.

#spispowszechny #gus #kiciochpyta #pytanie
Jasiu780 - Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą p...

źródło: comment_1617308297j346cqV7RSiOKESiO82ZJl.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja wypełniłam za męża, ale też mnie to zastanawiało.

Tak samo miałam problem, bo mamy jeden adres, ale dom jest dwurodzinny. Dwa osobne wejścia, dwa osobne mieszkania. Miałam podać wszystkich mieszkających pod adresem, a potem pisało, że w mieszkaniu... Końcowo podałam metraż i stan ludzi na mieszkanie, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłam. W drugiej części mieszka mama z bratem, więc w teorii mogłam też ich podać, ale co gdyby tam ktoś
  • Odpowiedz
@Jasiu780: Ja dzwoniłem dzisiaj w tej samej sprawie na infolinię. Babka mi powiedziała, że żona nie musi już wypełniać jak wypełniłem jej dane. Mam nagrane w razie czego ;)
  • Odpowiedz
@katius: u 80% ludzi nie byłoby co przekazać ewentualnie jakieś hot photos od kochanki/ka
nie wiem komu tak zrobili ale najwyraźniej heh mieli powód
  • Odpowiedz
@Jasiu780: między innymi z tego powodu zdecydowałem że nie wypełniam tego gówna przez Internet tylko czekam aż do mnie zadzwonią i wtedy na pytania na które nie znam odpowiedzi będę mówił zgodnie z prawdą "nie wiem / nie pamiętam"
  • Odpowiedz
@Jasiu780: Kolego po jakiego grzyba ze swojego subkonta w spisie wypelniales formularze przeznaczone dla innych uzytkownikow ?
Te dane posluza jedynie weryfikacji tego co napisza inni ze swoich subkont.

Pojawia sie jeszcze jedno pytanie, czy czytales polityke korzystania z loga GUSu ? jest tam na stronie do sciagniecia regulamin.
  • Odpowiedz
JPRDL żal że weiekszośc ludzi w PL strtaciła kompletnie resztki RiGCz.. Dziwić sie ze jesteśmy traktowani jak stado baranow do golenia. Jakim prawem podajesz Pesele domowników? Kto każe ci je znac i dlaczego to robisz?
  • Odpowiedz