Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą profilu zaufanego. Po podaniu moich danych tj. imienia, nazwiska, peselu itd. była część dotycząca mieszkania w którym mieszkam, a następnie musiałem zadeklarować domowników. Zgodnie z prawdą wpisałem tam, mamę, tatę i brata (ich podstawowe dane, imiona, nazwiska, pesele itd.), po czym dla każdego z nich pojawiła się możliwość wypełnienia "kwestionariusza osobistego" - tego gdzie są m.in. pytania dotyczące wyznania, wykształcenia itd. Zawołałem ich wszystkich (mamę, tatę, brata) po kolei do komputera, każdy wpisał dane do swojego kwestionariusza, ja wypełniłem swój, po czym zatwierdziłem i wysłałem formularz. I niby wszystko spoko. Tylko teraz jest taka sprawa: jak tata zalogował się swoim profilem zaufanym do spisu, to wygląda na to, jakby musiał jeszcze raz wszystko wypełnić, zadeklarować domowników, każdy z domowników wypełnić formularz itd... Moim zdaniem powinna pokazać się jakaś informacja, coś w stylu "dane osoby o tym numerze pesel zostały już wpisane". Dochodząc do sedna: czy w moim przypadku (czterech domowników) trzeba cztery razy wypełnić to samo, logując się za każdym razem przez kogoś innego? Jak nie będziecie wiedzieli, to jutro zadzwonię na infolinię i spróbuję się dowiedzieć, chętnych mogę zawołać.

#spispowszechny #gus #kiciochpyta #pytanie
Jasiu780 - Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą p...

źródło: comment_1617308297j346cqV7RSiOKESiO82ZJl.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
Dzisiaj po kilku próbach udało się dodzwonić na infolinię.
A więc Pani była 'bardzo smutna', że nie chcę podać danych osób ze mną mieszkających i ona sobie nie wyobraża aby żyć z kimś w jednym domu i nie znać takich danych jak PESEL itp....
Zostałem poinformowany, że nie muszę podawać tych danych jeżeli nie chcę/nie znam. Po wyjaśnieniu Pani, że jednak nie da się nie podać bo nie przejdziemy do dalszej części
  • Odpowiedz
@Jasiu780:

Zakłada się, że osoby dorosłe powinny samodzielnie udzielić odpowiedzi na pytania, natomiast osoby małoletnie, powinny zostać spisane przez rodziców lub opiekunów. Dane dotyczące osób nieobecnych przekazują osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe.


Dopuszcza się możliwość udzielenia odpowiedzi za osoby zamieszkałe w danym mieszkaniu przez dorosłą osobę również zamieszkałą w tym mieszkaniu. Osoba ta podaje informacje o mieszkaniu i wszystkich osobach w nim zamieszkałych, ustala skład osobowy mieszkania, określa relacje rodzinne
  • Odpowiedz
Ja na wstępie już odpadam na pytaniu w jakim kraju przebywałem 31 marca. Akurat zgodnie z prawdą w żadnym. Przeglądając bazę pytań w kilku innych też bym odpadł. ¯_(ツ)_/¯
Daruję sobie ten spis tak jak i poprzednie.
  • Odpowiedz
@Jasiu780: a jak niby sprawdzą czy dane są prawidłowe skoro dane ze spisu są znane tylko GUSowi i oni udostępniają je innym rządowym instytucją tylko zbiorcze informacje. Nigdzie nie pisze, że złe wypełnienie będzie grozić kara. Wszędzie pisze że "może" grozić kara. Wystarczy podać prawidłowy pesel i masz z głowy.
  • Odpowiedz
Bo kogoś interesuje jakiś RobertKowalski, którego dane i tak są anonimizowane po odnotowaniu, że się spisał. xD


@Drmscape2: czyli nikomu nie mogą udowodnić kłamstwa w ankiecie, według ciebie oczywiście?
  • Odpowiedz
Miałem ten sam problem, nawet zadzwoniłem na infolinie i dowiedzialem sie ze w tym przypadku wypelniasz ze mieszkasz sam, twoj wspolkator tez tak robi, a system pozniej "polaczy was" jako wspolokatorow po adresie zamieszkania.


@Noddie: i cyk, do 2 lat za kłamstwo w spisie...
  • Odpowiedz
Ja na wstępie już odpadam na pytaniu w jakim kraju przebywałem 31 marca. Akurat zgodnie z prawdą w żadnym.


@kodijak: długodystansowy kosmonauta? Poczytaj info jak wypełniać.

Daruję sobie ten spis tak jak i poprzednie.


@kodijak: poprzedni nie był obowiązkowy dla wszystkich.
  • Odpowiedz
to weź zapytaj od razu czy jak 31.04 byłem na szkoleniu w trybie skoszarowanym to mam podawać miejsce gdzie byłem czy miejsce zamieszkania xd


@White_power: wystarczy jak poczytasz info GUS jak wypełniać spis. Link trochę wyżej.
  • Odpowiedz