Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą profilu zaufanego. Po podaniu moich danych tj. imienia, nazwiska, peselu itd. była część dotycząca mieszkania w którym mieszkam, a następnie musiałem zadeklarować domowników. Zgodnie z prawdą wpisałem tam, mamę, tatę i brata (ich podstawowe dane, imiona, nazwiska, pesele itd.), po czym dla każdego z nich pojawiła się możliwość wypełnienia "kwestionariusza osobistego" - tego gdzie są m.in. pytania dotyczące wyznania, wykształcenia itd. Zawołałem ich wszystkich (mamę, tatę, brata) po kolei do komputera, każdy wpisał dane do swojego kwestionariusza, ja wypełniłem swój, po czym zatwierdziłem i wysłałem formularz. I niby wszystko spoko. Tylko teraz jest taka sprawa: jak tata zalogował się swoim profilem zaufanym do spisu, to wygląda na to, jakby musiał jeszcze raz wszystko wypełnić, zadeklarować domowników, każdy z domowników wypełnić formularz itd... Moim zdaniem powinna pokazać się jakaś informacja, coś w stylu "dane osoby o tym numerze pesel zostały już wpisane". Dochodząc do sedna: czy w moim przypadku (czterech domowników) trzeba cztery razy wypełnić to samo, logując się za każdym razem przez kogoś innego? Jak nie będziecie wiedzieli, to jutro zadzwonię na infolinię i spróbuję się dowiedzieć, chętnych mogę zawołać.

#spispowszechny #gus #kiciochpyta #pytanie
Jasiu780 - Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą p...

źródło: comment_1617308297j346cqV7RSiOKESiO82ZJl.jpg

Pobierz
  • 176
nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale masz prawny obowiązek to wypełnić, pod groźbą grzywny, a jak wykryją że skłamałeś tam, to możesz iść do pierdla ;)


@Jasiu780: i tak się zastrasza ludzi, a zastraszeni następnie zastraszają kolejnych i kółko baranów się nakręca. Jak już się tak boisz, to zauważ, że lepiej nie wypełnić i zapłacić karę, niż popełnić gdzieś (nawet przypadkiem) błąd i iść do pierdla ¯\_(ツ)_/¯ współczuję wam że
RODO nie ma w tym spisie zastosowania

@fajniusio: jak #!$%@? nie ma zastosowania? Nie mam obowiązku dzielenia się swoimi wrażliwymi danymi z ludźmi, z którymi dzielę mieszkanie. Jak najbardziej RODO ma tu zastosowanie, a #!$%@? pis nie potrafi nawet tak prostej kwestii rozwiązać zgodnie z przepisami.
Nie mam prawa rozpowszechniać cudzych danych i #!$%@?. GUS oczekuje ode mnie łamania prawa
@balbezaur: to jest smiech na sali. Oni sobie szykują bata na każdego tym spisem.

Tyle tylko w sądzie masz nawet prawo odmowy zeznań, jezeli "bliską" osobę mają obciążyć.

Nawet glupie śmieci, poszło w moim mieście, że MPGK kazało wypełnić ankietę, ile osób zamieszkuje dane gospodarstwo. Moi rodzice zgodnie z prawdą, napisali ze 3 (mama, tata + brat).

Po czym dostali pismo od MPGK, że oni kłamią i grozi im tyle i
@sinls: i racja, to dziala tak zajebiscie, jak to wpierdzielanie na izolację.

Ja skończyłem iolację 22.03. w piatek zrobilem test, jako, że 29.03 mialem byc przyjęty do szpitala. W sobotę o 1 szej w nocy sms sprawdź wynik na IKP - wchodzę, test +, objety izolacją.

Mija już 5 dzień, raz do mnie dzwonila Policja o 9 rano - dzien dobry Komenda Wojewodzka, sierżant taki i taki, sprawdzanie kwarantany, czy znajduje
KrzaczekPl - @sinls: i racja, to dziala tak zajebiscie, jak to wpierdzielanie na izol...

źródło: comment_16173303566SOzUBOTqCHuh76R1fcZS9.jpg

Pobierz
@Mochiron: to na co nie pozwala RODO? Podaj mi swoje imię, nazwisko, imiona rodziców, PESEL, pełen adres zamieszkania, stopień niepełnosprawności, wykształcenie, numer telefonu, miejsce urodzenia, stan cywilny, wyznanie, historie zagranicznych pobytów, bo mogę tymi danymi dysponować do woli z #!$%@? wie jakiej racji, bez Twojej wiedzy i zgody.

Za to możesz narobić mi problemów, gdybym czasem bez Twojej zgody, obok przycisku domofonu do Twojego mieszkania napisał Twoje nazwisko.