Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą profilu zaufanego. Po podaniu moich danych tj. imienia, nazwiska, peselu itd. była część dotycząca mieszkania w którym mieszkam, a następnie musiałem zadeklarować domowników. Zgodnie z prawdą wpisałem tam, mamę, tatę i brata (ich podstawowe dane, imiona, nazwiska, pesele itd.), po czym dla każdego z nich pojawiła się możliwość wypełnienia "kwestionariusza osobistego" - tego gdzie są m.in. pytania dotyczące wyznania, wykształcenia itd. Zawołałem ich wszystkich (mamę, tatę, brata) po kolei do komputera, każdy wpisał dane do swojego kwestionariusza, ja wypełniłem swój, po czym zatwierdziłem i wysłałem formularz. I niby wszystko spoko. Tylko teraz jest taka sprawa: jak tata zalogował się swoim profilem zaufanym do spisu, to wygląda na to, jakby musiał jeszcze raz wszystko wypełnić, zadeklarować domowników, każdy z domowników wypełnić formularz itd... Moim zdaniem powinna pokazać się jakaś informacja, coś w stylu "dane osoby o tym numerze pesel zostały już wpisane". Dochodząc do sedna: czy w moim przypadku (czterech domowników) trzeba cztery razy wypełnić to samo, logując się za każdym razem przez kogoś innego? Jak nie będziecie wiedzieli, to jutro zadzwonię na infolinię i spróbuję się dowiedzieć, chętnych mogę zawołać.

#spispowszechny #gus #kiciochpyta #pytanie
Jasiu780 - Mam pytanie co do spisu powszechnego: zalogowałem się do spisu za pomocą p...

źródło: comment_1617308297j346cqV7RSiOKESiO82ZJl.jpg

Pobierz
  • 176
- tego gdzie są m.in. pytania dotyczące wyznania, wykształcenia itd. Zawołałem ich wszystkich (mamę, tatę, brata) po kolei do komputera, każdy wpisał dane do swojego kwestionariusza,


@Jasiu780: ... i jak w tym kraju ma być dobrze, skoro wystarczy postawić byle gówno ankietę w internecie a ameby podadzą w niej wszystkie swoje dane łącznie z krzywizną #!$%@?&ów wyrażoną w radianach... ( _)
@Jasiu780: z całą pewnością wpisujesz tylko raz. Dziś pierwszy dzień, pewnie się wszystko poskładało, ale nie powinno być możliwości wpisania drugi raz tej samej osoby.

Powinna też być opcja wpisania się samemu, bez współlokatorów. Nie robiłam jeszcze, nie wiem jak jest to rozwiązane, ale w teorii istnieje możliwość że np. jedna osoba z mieszkania spisuje ankietę mieszkaniową i siebie, a do reszty np. dzwoni rachmistrz.

@Yooz3k: RODO nie ma w