Wpis z mikrobloga

@Konigstiger44: opie w tym miesiacu mielem ekstrakcję 2 praktycznie identycznych usemek z obu stron na dole.Pierwsza to idz pan w c--j zyc sie tydzien nie dało(ani jesc ,ani spac praktycznie).Druga praktycznie zero opuchlizny i wszystko git ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: ja miałem wyjmowane wszystkie 4 na raz bo wszystkie 4 były poziomo. jedna była bardzo kłopotliwa, ~3h zabiegu w sumie, pierwsze dwa dni c-----a, bo wygladasz jakby ktoś Ci botox spierdzielił, potem przez 2 tygodnie tylko "miętkie" jedzenie i bez mleka.

warto w ciul jak widzę, przez co przechodzą moi koledzy w moim wieku + ~10 lat (33 lvl) którym nagle wychodzą i muszą na g---t iść do chirurga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@staryhaliny: rosły Ci prosto i do wyrwania były?

@Magadanka: tak. Wszystkie ósemki zatrzymały się w połowie. Górne mam zaatakowane próchnicą, bo ciężko je utrzymać w dobrym stanie. Ostatnia, która mi została jest lekko przekrzywiona, ale nie ma dramatu.

Natomiast odkąd mi w ogóle wyrosły ósemki, zauważyłem że pozostałe zeby się ścisnęły i przednie mi lekko klawiszują od tego (nachodzenie). Mam nadzieję, że po zrobieniu miejsca w szczęce się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konigstiger44: leży i czeka. Nie boli więc nie ma się co spieszyć :D ogólnie na NFZ chcieli wycinać a prywatnie powiedzieli żeby zostawić bo jest mocno w nerwie. Z drugiej strony to samo.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: miałem dokładnie takie same obie dolne. Usuwałem je jakoś na pierwszym roku studiów. Z pierwszą poszedłem do prywatnego gabinetu w Katowicach i to był błąd. Kobieta jakiś rzeźnik strasznie długo się z tym zębem babrała, w międzyczasie znieczulenie przestało działać i cały zabieg bardzo mnie bolał. Nie polecam.

Drugą poszedłem usunąć do kliniki uniwersyteckiej w Bytomiu i była spora różnica - pełna profeska, znieczulenie elegancko, robota fachowa i bez zbędnego pierdzielenia. Nie wiem czy jest taka reguła, ale ja po tym doświadczeniu jak musiałem iść do chirurga to tylko na uniwerek. Górne dwie ósemki usuwałem już w Krakowie, tez na uniwersytecie na montelupich.

Gojenie bywa nieprzyjemne i trwa kilka dni. Dostaniesz mocne prochy, prawdopodobnie ketonal. Szczęka trochę puchnie i pojawia się szczękościsk. Ciężko się je - przez pierwszy dzień praktycznie same płyny i papki. Ale do przeżycia ;) Mnie rosnące ósemki bolały tak bardzo że nie mogłem spać ani się uczyć, dosłownie chodziłem po ścianach. Wolałem już zabieg i gojenie niż to jak mi rozpychały
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Miałem taka sama przypadłość, tak jak koledzy wyżej podpowiadają, najedz się po korek, bo pamietam ze turbo głodny chodziłem i tylko jogurty jadłem przez tydzień. Ale po tygodniu już było git od wyrwania z dłutem :) była to pierwsza moja ekstrakcja, najgorsza, a później 5 kolejnych z górki
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: miałem przyjemność mieć usuwana 8mke rok temu, chyba jedne z moich gorszych dni w życiu po zabiegu, boli jak s-------n, nic nie możesz jeść , moja kobieta mi robiła non stop kaszki i zupy kremy na zimno , to było moje jedyne jedzenie przez półtora tygodnia
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Hah, Panie, ja w sumie 3 takie.. 2 już usunięte, 3 niby zalecenie, że jak nie boli i nic się nie dzieje to niech siedzi, bo na górze, ale kto ją tam wie.. Pewnie się kiedyś odezwie. Boleć to nie boli, pod warunkiem, że ci dobrze zaaplikują znieczulenie (trzeba kilka razy podczas zabiegu żeby nie zeszło). Jedynie uczucie jest nieprzyjemne i chirurg naciska dość mocno w dziąsło żeby wydłubać
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: sam zabieg jest nieprzyjemny, nie, że boli, ale dłutowanie/piłowanie wydaje ohydne odgłosy i wibracje.
Za to jak znieczulenie zejdzie, to przez parę dni musisz być na prochach, by nie wyć z bólu na podłodze.
Mimo wszystko polecam zrobić to jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44 całe szczęście że mam podobnie i to ze wszystkimi czterema ósemkami. Ale o dziwo przestały (chyba) rosnąć, dlatego póki co ich nie tykam. Parę lat zdają się już tak w miejscu tkwić, póki co nic nie boli, raz na pół roku dentystę odwiedzam, zęby nie krzywią mi się ani nic, dentysta też w zasadzie nic nie mówi, tyle że ósemka rośnie i jak będzie boleć coś to wtedy wyciąć, a
  • Odpowiedz