Wpis z mikrobloga

@Konigstiger44: wyrywanie albo raczej wycinanie? nie, gorsze będzie kolejne dwa, może nawet 3 tygodnie jak nie będziesz mógł wytrzymać z bólu, będziesz brać ciągle ketonal aby choć na chwilę przestało boleć, a posiłek to jedynie zupki i soczki (oczywiście zieme) bo nie będziesz mógł ruszyć szczęka żeby coś pogryźć. Powodzenia (:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konigstiger44:
Kurde czytam to i się stresuje czy też tak nie będę mieć. Zwłaszcza jak piszecie ze jednego zęba 2h można robić (ʘ_ʘ)
Chociaż może mnie to ominie bo u mnie w domu nikt ósemek nie miał usuwanych i jakoś jest ok.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: miałem praktycznie taka sama. Chirurg zalecił usunięcie pod narkozą i tak było. Spałem se max godzinkę to nie powiem Ci jak wyglądał zabieg. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po to problem z jedzeniem jakieś 4 dni, praktycznie tylko jogurty i to ciężko, leki przeciw bólowe jakiś antybiotyk i okłady z lodu. Opuchlizna widoczna ponad tydzień. Później wracało powoli do normy
  • Odpowiedz
@Konigstiger44 zależy od skomplikowania zabiegu.

Od 100 do 500 zł.

Moja luba wyrywała 3 na raz, dwie poszły w 30 sekund, trzecia dłutowanie. Wyszło 1350 zł.

I trzecia ósemka uszkodziła nerw języka, korzeń zaraz obok przechodził i zerwało. Czucia na połowie języka nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Mialem takiego samego, tez przykegal do siodemki i byl pochylony 90 stopni. Druga osemka byla pochylona 45 stopni. Robilem oba w MCS w Warszawie. Jeden na NFZ a drugi prywatnie - 500 pln. Bez tragedii, znieczulenie, antybiotyki + przeciwzapalne/przeciwbolowe. 2 dni i przestalo prawie bolec.
  • Odpowiedz
Miałam takie i wszystkie 4 wyrwałam naraz w narkozie. Pierwsze pare dni to była tragedia, ketonal nie pomagał, spuchłam tak, że nie mogłam domknąć ust przez co w nocy budziłam się co 30, bo wysychało mi całe gardło. Po 3 dniu się poddałam i zadzwoniłam do chirurga, przepisał tramal i to było zbawienie xD spanko jak nigdy, bólu praktycznie nie czułam. Robiłam na śląski jeden ząb bez znieczulenia to 900zł. Myślę, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Konigstiger44: ja z moim strachem przed dentystami dałam radę, to i ty dasz ()
Bo taka sama sytuacja była u mnie, też się ósemka wywaliła i stwierdziła, że będzie sobie rosła na siódemkę XD ale nie no, lepiej wyjąć, bo mogłaby zacząć za bardzo naciskać na ząb obok, a wtedy to w ogóle kłopot ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do wyciągania,
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: powiem tak... przeżyłem to 5 lat temu i dłutowanie trwało u mnie 90 minut + znieczulenie zaczęło działać dopiero w połowie (dostałem chyba z 5 zastrzyków), do dzisiaj nie miałem gorszego przeżycia u dentysty XD wtedy byłem co najmniej raz w miesiącu u dentysty (przez 2 lata) i wydaje mi się, że organizm trochę zaadaptował się do znieczuleń. Po dłutowaniu nie było jakiejś widocznej opuchlizny, nawet nic nie bolało po
  • Odpowiedz
@Konigstiger44 miałem takie same dolne ósemki. Na górze miałem w miarę normalne w stosunku do innych, a wyrywane miałem wszystkie cztery. Dół nieporównywalny do góry, całkiem inne doświadczenie. Te poziome bolały strasznie, o wiele bardziej. Ogólnie nie polecam, ale cieszę się, że starczyło mi odwagi czego Tobie też życzę.
  • Odpowiedz