Wpis z mikrobloga

Kumpel z żoną wzięli kredyt na 30 lat, w którym rata przekracza ponad połowę ich dochodów. Pytam co zrobi jak wzrosną stopy. Wg. niego nie wzrosną, bo "PiS do tego nie dopuści". "Przez 30 lat?" - Pytam. Nic nie odpowiedział. Zobaczycie jaki kwik będzie jak RPP w końcu te stopy podniesie. Frankowicze przy tym to przystawka.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 172
@gryfik1989: no nie bardzo. popatrz sobie na rentowność dziesięciolatek amerykańskich US10Y, cały czas rośnie. A to oznacza, że innym krajom też zacznie rosnąć. Pieniądz na rynku będzie się kierował w stronę wyższych zwrotów. Polska aby konkurować a ma gorszy rating będzie musiała jeszcze bardziej podnieść oprocentowanie długu aby być konkurencyjnym i zatrzymać odpływ kapitału.
Bank nie udzieli kredytu gdzie miesięczna rata będzie większa od połowy obu pensji.


@SkarpetyZnog: Dlaczegóż by nie? Kredyt jest zabezpieczony przedmiotem zakupu czyli nieruchomością lub ruchomością, dodatkowo poręczeniem lub wekslem. Co innego pożyczka. Jak mu ratę podniosą i nie będzie kasiory na spłatę to mu zwyczajnie chałupę czy samochód czy co to to tam za to kupił zlicytują. Bank wyjdzie na swoje.
@mickpl oj tak, poczują ci co biorą kredyt przy zerowych stopach procentowych. I nie dziwię się w sumie, że się zdziwią. Ja wziąłem kredyt jak lokaty stały po 9% i nigdy bym nie przypuszczał że mi aż tak rata kredytu kiedyś spadnie. Jakby mi tak samo urosła, to też bym się dziwił.