Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To ty gdy będziesz już więcej zarabiał to wskoczysz na wyższych próg podatkowy i będziesz j----y jeszcze bardziej, serio nie chce mi się już czytać tych bredni - daruj sobie.


@Lesrley: Jak się ma dobrą księgową, to nie bardzo XD.
  • Odpowiedz
Niestety ale twoje wynagrodzenie będzie adekwatne, do kwalifikacji.


@potezny_zachodniopomorszczanin: magicznym sposobem ten sam typ pracy z tymi samymi kwalifikacjami 600 km dalej na zachód pozwala się samodzielnie utrzymać, a nawet coś odłożyć. Nie mówiąc już o takich patologiach jak proponowanie inżynierowi budownictwa 2000 zł na rękę.
  • Odpowiedz
@Lesrley: Nie ma czegoś takiego jak „nie mogą pracować” każdy może pracować. Kwestia organizacji. Co do utrzymania dziecka z 500+ to na małe dziecko w zupełności wystarczy lecz gdy dziecko jest starsze wtedy zaczyna się problem. Jeśli masz starsze dziecko to wiadomo że masz Ty więcej lat. Jeżeli po 30lvl nadal zarabiasz najniższą krajową oznacza to że sam sobie jesteś winien. Na utrzymanie płodnej juleczki napewno nie starczy.
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Nie mam dzieci i nie zamierzam mieć ale wydaje mi się że utrzymanie małego dziecka jest droższe niż starszego, te wszystkie pampersy, mleka dla dzieci, zabawki, wózki itp. to są chyba dość drogie a jak dziecko starsze to karmisz parówkami z ketchupem i sobie rośnie pomału xD

Mam 25 lat, ale fakt późno wszedłem na rynek pracy - bo w sumie rok temu, no ale i tak już straciłem
  • Odpowiedz
Uciekać spać po nocce w robocie, mam nadzieję że jeszcze coś ciekawego napiszecie to jak wstanę będę miał co robić :)
  • Odpowiedz
@Lesrley: zawsze masz wpływ, zmien pracę, zacznij się uczyć wieczorowo albo wyjedź na zachod. rozumiem cię, jak mieszkałem z rodzicami to też zarabiałem po 1800zl na rękę. Teraz zarabiam ponad dwa razy tyle i nie jest wcale lżej, siedzę w tym kraju tylko żeby różowa skończyła studia i jazda do cywilizacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Lesrley: wbrew pozorom jak się ma dzieci i pracuje się za takie pieniądze, to ma się sporo ulg i zapomóg. Chociażby 500+ dodatkowo, dopłaty do czynszu, prądu, zwrot z podatku na dzieci (około 1200 zł na jedno dziecko), zapomogi itd. itp.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@Lesrley: Zbuntujcie się w końcu i wyjdźcie na ulicę. Polacy to lubują się w byciu ofiarą i jak inni plują im na twarz. Po c--j grasz w grę, w której nie masz szansę wygrać? R--------l plansze tak, żeby innym pionki pospadały i tez nie mogli grać.
  • Odpowiedz
@Lesrley: tzn. ja generalnie się zgadzam i rozumiem, bo wielu ludzi ma ten problem, ale z drugiej strony wiesz, co dzieje się z tym hajsem? Bo jednak 2,5 k bez kosztów utrzymania (jak dobrze zrozumiałem) to jest jakaś tam kwota. Może nie panujesz nad swoimi wydatkami?
  • Odpowiedz