Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Jeśli z obserwacji Mentzena wynikają takie same wnioski jak moje, to jest absolutna racja. Siedzenie na wykopie i #!$%@?, jak to wszędzie źle przypomina nic więcej jak roszczeniowe bulwy płaczące, że nie mają za co wykarmić guwniaka a co implikuje kolejne #!$%@? w postaci żebractwa internetowego. Jedno jest pewne - op nie zmieni złodziejstwa władzy ani tym bardziej nie wpłynie na dobroduszność Januszy, którzy podzielą się z pracownikami zyskiem.
  • Odpowiedz
@Lesrley: ucz się niemieckiego, odłóż na wyjazd i tam dostaniesz na spokojnie robotę za 1800€ na wejście. Wynajmiesz kawalerkę i będziesz żył jak człowiek, wiadomo ze to tez nie są kokosy ale nie będziesz się zastanawiał czy kupić jedzenie czy buty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lesrley: no jak nie potrafisz zagospodarować 2h w weekendzie na naukę języka obcego to współczuję #!$%@? w pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Lesrley: przecież to bait, lub koleś jest idiota co pieniędzy nie umie wydawac.
Z palcem w dupie powinno ci w takim układzie ponad 1k zostawać miesięcznie. Trzy lata i masa wkład własny na mieszkanie z rynku wtórnego.
No ale lepiej płakać i oczekiwać klepania po plecach od innych przegrywow.
  • Odpowiedz
Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD


@Lesrley: Pomijając na chwile wysokość zarobków i realiów w PL to coś jest jednak nie tak. Mieszkając z rodzicami powinieneś przecież większość tego hajsu odkładać. Na co to wydajesz?
  • Odpowiedz
Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD


@Lesrley: zdradzisz tajemnicę swojego sukcesu? Gdy zaczynałem pracę to zarabiałem 1,7 tys., wynajmowałem pokój i jeszcze odkładałem przynajmniej parę stówek co miesiąc XD
  • Odpowiedz
Pracujesz jak debil 160-180 godzin miesięcznie

brak perspektyw na rozwój bo nie mam czasu by się czegokolwiek nauczyć by móc w przyszłości więcej zarabiać


@Lesrley: wut? To ze mną jest coś nie tak, że mimo pracowania 160-180h miesięcznie mam czas przepalić *ogromną** ilość czasu na kanapie oglądając seriale, masę czasu na gierki, codziennie poćwiczyć, poczytać książkę i jednocześnie cały czas rozwijać się w dziedzinie w której pracuję?
Co Ty robisz
  • Odpowiedz
@Lesrley: Zdajesz sobie sprawę, że za 5k netto miesięcznie żyje wiele rodzin, a czasami nawet mniej? Rozumiem, że mieszkasz z rodzicami, na co więc schodzi Ci 2,5k zł? Odchodzi Ci największy wydatek w postaci zaktwaterowania, może dopłacasz tam symboliczną kwotę za rachunki i żarcie, ale cała reszta? Przecież zakładając nawet, że mieszkasz z rodzicami w dużym mieście i dajesz im co miesiąc 500 złotych to zostaje Ci całe 2k tylko
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Lesrley: sam 8 lat temu mieszkałem z rodzicami i zarabiałem podobne pieniądze, aż w końcu stwierdziłem że pora coś zmienić w swoim życiu, wyjść ze strefy komfortu. Zmieniłem pracę i się wyprowadziłem do innego miasta, poznałem swoją żonę a teraz zarabiam 7k netto podstawy.
  • Odpowiedz
@Lesrley: Ja tam Cie rozumiem. Parę lat temu odpadłem ze studiów informatycznych więc mam samego technika informatyka. Pracy szukałem prawie rok. Po znajomości dostałem się na sprzątanie brembo - 1600zł na rękę w 2011 oraz łopatą ładowanie pyłu na taczke spod taśmociągów, po pierwszym dniu pył miałem WSZĘDZIE. Rzuciłem to bo więcej na leki bym wydał.
Udało się potem dostać na kolej z 1700 zrobiło się 2700/3000zł zależy jak wpadnie ale to i tak jest WEGETACJA. Mieszkam w domu jest jako tako ale rodzine załozyć? iśc na swoje? w życiu za taki hajs.
Tymczasem Hans na kolei robiąc to samo co Ja w lepszych warunkach zarobi OD 2300 euro.

Szukam sensownych zawodów gdzie się dobrze zarobi raczej za granicą bo w Polsce to lipa.
  • Odpowiedz
@Lesrley młody jesteś dokształć się i naucz czegoś do 4k to jest wegetacja. :(
Niestety taka jest Polska...
Jak nie ogarniesz się mocno tutaj to polecam wyjazd niestety serio, będziesz robił łatwą robotę i raczej bez stresu se żył, chociaż wg mnie to ostateczność.
  • Odpowiedz