Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
Mam 25 lat, ale fakt późno wszedłem na rynek pracy - bo w sumie rok temu, no ale i tak już straciłem nadzieję na lepsze zarobki bo więcej niż 3,6 nie wyciągnę z gówno roboty fizycznej


@Lesrley: to co ty robiles wczesniej ze w wieku 24 lat wszedles na rynek w prace fizyczna xD
  • Odpowiedz
@Lesrley: mam taka sama sytuacje, ale ja zrezygnowalem z zycia. Po pracy tylko ogladam youtuba. A weekendy pije tanią wódkę do lustra. Może nie #!$%@? samoboja zanim matka umrze, chociaż mam nadzieje, że tak sie stanie, bo bez niej nic nie ogarniam. Nie lubie życia, ludzi i już nic #!$%@? nie lubie. Nawet jakbym zarabial wiecej, to gowno by tak zmienilo.
  • Odpowiedz
@Lesrley: To jak Ty gospodarujesz kasą? Nie wiem jak można narzekać na warunki, na które człowiek sam się godzi. wydaję miesięcznie 2500, zarabiam niewiele więcej i to nie jest wegetacja, pozwalam sobie na wyjścia, mam podusię finansową, pozwalam sobie na wyjazdy, oczywiście też odmawiam sobie niektórych rzeczy, bo zwyczajnie świadomie zgodziłam się na taką, a nie inną pracę. Jak potrzebuję więcej kasy, to ruszam na zlecenia i nie, nie pracuję
  • Odpowiedz
Pracowałem kiedyś za mniej, a mieszkałem sam. Za mieszkanie płaciłem ok. 800 zł i co tydzień gdzieś wychodziłem. Kwestia organizacji byczq ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Lesrley: rozpisz swój budżet i zobacz gdzie hajs ucieka, bez kontroli każdą kasę można #!$%@?ć na głupoty.
zacznij odkładać nie tyle ile zostaje, a co miesiąc stałą kwotę. ja w mbanku jeszcze założyłem msaver, i tam jest fajna opcja że każda zapłata kartą jest np. zaokrąglana do pełnej dychy i reszta idzie na oszczędnościowe
  • Odpowiedz
@Lesrley: pracuj mądrze a nie ciężko. Nie wiem jaką pracę wykonujesz ale przykładowo budowlańcy w dzisiejszych czasach zarabiaja bardzo dobre pieniądze i terminy do nich są zaklepane na kilka miesięcy w przód. Naucz się kłaść płytki czy cos. Przy kwotach które podałeś powinieneś celować w podniesienie zarobków a nie oszczędzanie. Rusz dupę i naucz się czegoś. Jakby ci państwo nic nie zabierało w podatkach to nadal bylbys biedakiem.
  • Odpowiedz
@Lesrley: zgadzam się z większością głosów wyżej.

Skoro nie masz żadnych koniecznych wydatków a co miesiąc #!$%@? 2500zl to coś jest nie tak. Mi po opłaceniu mieszkania, samochodu i zakupów zostaje niewiele więcej, a i tak dużo z tego odkładam
  • Odpowiedz
@Lesrley w tym kraju to jedynie garba można się dorobić ja do czasu skończenia studiów przez moją różowa #!$%@? 4brygadowke po prawie 200h miesięcznie za 3,5k ale niedługo bede nieść pomoc innym gospodarka tego świata xD
  • Odpowiedz
@Lesrley to zmień pracę a nie w januszeksie dajesz się wyzyskiwać
@eustach budowlaniec here działający w wykończeniówce i mogę potwierdzić że dnióweczka 250zl na rękę więc w dzisiejszych czasach całkiem fajna kasa w miesiąc się robi.
  • Odpowiedz
@Lesrley To to jest ch*j. Słuchaj tego: Moja szkoła bierze udział w projekcie staży. Ogólnie schemat jest prosty: idziesz do szkoły, zgłaszasz chęć udziału, idziesz do lokalnej firmy w wakacje na 150 godzin, Unia przelewa ci na konto hajs. No ogólnie wszyscy są szczęśliwi bo młodzi mają pieniądze i wpis do CV, szkoła może pokazać, że pomaga uczniom, pracodawcy mają darmowy boost do produkcji, a Unia będzie miała doświadczonych pracowników z
  • Odpowiedz
@Lesrley: nie wiem na co wydajesz, ale ja przy pensji 1700 potrafię opłacić studia, korki i odłożyć trochę grosza
Do restauracji też pójdę
Co prawda jest to trudne, ale się udaje :) też mieszkam z rodzicami
Może zweryfikuj swoje wydatki :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Lesrley: ja podobnie tylko jeszcze pół tysiąca na studia idzie i dużo na paliwo bo kilkadziesiąt km dziennie sama <3
ale wykopki wiedzą lepiej, mogłabym tylko jeszcze ciężej #!$%@?ć i na pewno zostałabym milionerką
  • Odpowiedz