Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
@Iskaryota: I jak masz dzieci to im grozi głód. Ale spróbuj powiedzieć że 500+ i podniesienie minimalnej to były złe decyzje to cię zjadą, jak pis jest zły to kilka rzeczy zrobili dobrze


@agent_obcego_wywiadu: oczywiście, że zrobił źle bo podniesienie minimalnej powoduje wzrost inflacji i zmniejszanie się liczby stanowisk pracy, 500 plus tez nie jest czymś co motywuje do aktywności zawodowej.

Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem byłyby ulgi podatkowe
  • Odpowiedz
. Tylko że z mojego doświadczenia rzadko kiedy ten wynajem jest uzasadniony.


@Cyslav: ja mówię o tobie, piszesz że masz tylko czynsz 250 zł, czyli albo masz mieszkanie na własność albo mieszkasz gdzie? wynajmowałbyś normalne mieszkanie to 2k lekko odchodzi
  • Odpowiedz
@Disscord93: Co Ty gadasz xD Znajomy 10 rok mieszka w Berlinie, jest tam sporo muzułmanów to fakt większość jest w 100% normalna i nieszkodliwa. To że chodząc w nieodpowiednie miejsca można dostać w ryj czy kosę to cecha każdej pato dzielnicy w każdym kraju.
No używają niemieckiego w końcu jakby nie patrzeć kraj nazywa się Niemcy xD Ale po angielsku też się dogadasz, może nie wszędzie ale z młodszymi ludźmi
  • Odpowiedz
@agent_obcego_wywiadu: przepraszam, ale widzę, że nie masz bladego pojęcia o ekonomii więc dłuższa dyskusja nie ma sensu. Zadam tylko jedno pytanie:

fikołki z obniżkami podatków które i tak zostaną zajęte przez pracodawce
Powidz mi jak ten zły prywaciarz miałby zająć Twoją ulgę podatkową z minimalnej pensji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@scriptkitty: no tyle że studia ma teraz większość, przynajmniej u mnie w pracy więc moje ambicje i moje starania zostaną olane chociaż ciągle wymagają nowych umiejętności to pracodawca sam od siebie nic nie da, nawet premii chociaż biznes kwitnie. Niestety, Polska januszeksami stoi i nawet jeśli się chce coś lepszego to często bez znajomości #!$%@? z tego krótko mówiąc co sama widzę xD
  • Odpowiedz
@SweetieX w usa prawie nie ma mieszkań w bloku, wsumie to są tylko w większych miastach, a za te pieniądze, a z tą pracą to byś se tam wynajął co najwyżej duplex (połowę bliźniaka).

@Lesrley tak jak mówi zachodniopomorszczanin idź na kurs czegoś co cię w jakiś sposób interesujr i zmień pracę. A jak nic cię nie interesuje to w idź na kurs na widlaka.
  • Odpowiedz