Wpis z mikrobloga

Namiar na bezpieczną aborcję.

11 marca Komitet Ministrów Rady Europy przyjął rezolucję wzywającą Polskę do wprowadzania jasnych procedur gwarantujących kobietom dostęp do legalnej aborcji.

Wzywają także Polskę do zapewnienia legalnej aborcji oraz badań prenatalnych po równo w całym kraju, bo dysproporcje są duże. Mowa tu na przykład o województwie podkarpackim, gdzie oficjalne te zabiegi nie były wcale wykonywane.
Mowa była także o klauzuli sumienia. Lekarz, który odmówi wykonania zabiegu z tego powodu powinien mieć obowiązek skierowania pacjentki do innej placówki, gdzie taki zabieg będzie wykonany. Czyli ma tak jak przed rokiem 2015, gdzie taki obowiązek został zniesiony.

To tylko kilka z rzeczy wymienionych w rezolucji. Cieszę się, że została ona wystosowana, jednak obawiam się, że niewiele to da. Mimo wszystko pamiętajmy, że aborcje były, są i będą!

Dlatego jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj – nie jesteś sama!

38/x

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania/obserwowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
Amishia - Namiar na bezpieczną aborcję. 

11 marca Komitet Ministrów Rady Europy pr...

źródło: comment_1615827296H0tUoffVG3G3fq1sNa6DCc.jpg

Pobierz
  • 82