Wpis z mikrobloga

TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobowość jako część składową genezy przegrywu. Oczywiście wiem, że 8/10 lub kobieta mogą mieć dowolną osobowość, lecz dla sub 8 staje się ona istotnym czynnikiem przegrywu. Just personalitymaxx bro? Nic z tych rzeczy. Dla mnie to i tak koniec, więc post ma charakter informacyjny.

Moim zdaniem istnieją złe typy osobowości, które działają odstraszająco podobnie jak brzydka morda. Nie tylko sprawiają, że przyszły przegryw ma większą szansę na życie w izolacji i dziwactwie, ale kiedy już to nastąpi, potęgują negatywne doznania i - na zasadzie sprzężenia zwrotnego - pogarszają ogólne samopoczucie oraz przede wszystkim szanse na ratunek z przegrywu. Skoro wiemy jak wygląda incel, to czy wiemy jakie jest jego wnętrze?

Uważam, że incele mają większe szanse na bycie typami intuitywno-introwertycznymi (INxx) czyli introwertykami (Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę? Introwersja czy ekstrawersja?), którzy obserwują świat poprzez intuicję (W jaki sposób preferujesz gromadzić informacje, jakim ufasz? Poznanie czy intuicja?).

Z mojej ankiety [1] wynika, że 68% przegrywów (102) określiło się jako typy INxx czyli intuitywno-introwertyczne. Nie dziwię się, bo sam jestem INTJ i widzę jak to jest. W ogólnej populacji ww. typów jest 11,3%, zaś w męskiej 13,4. Widzimy więc wyraźną nadreprezentację najrzadszych charakterów. Co do udziału poszczególnych typów, to tu jest tabela https://personalitymax.com/personality-types/population-gender/
na przykład 7 razy łatwiej jest spotkać INTJ wśród wykopowych przegrywów, niż losowych mężczyzn z ulicy. Czyżby pewne osoby miały zestawy cech, które skazują ich na życie pełne smutku, samotności i pesymizmu?

Pasuje to do archetypu incela. Introwertyk jest bardziej zainteresowany wewnętrznym światem swoich myśli, niż światem zewnętrznym. Intuicja zaś polega bardziej na wyobraźni i możliwościach, niż informacjach zmysłowych i rzeczywistości. Ponadto osoby z dominująca funkcją Ni mają większe szanse na odrzucanie ortodoksyjnych postaw i poglądów, co sprawia, że nie są ugodowe i nie pasują do społeczeństwa.

Rozwój funkcji kognitywnych charakterystycznych dla INxx sprawia, że osoba jest bardziej przystosowana do życia w świecie "nierzeczywistym", a brak jej kompetencji do życia "na zewnątrz". Łatwo jest wtedy uciec do bezpiecznego świata, w którym człowiek czuje się dobrze, czyli do wnętrza. Jeden będzie grał w gry, drugi zostanie łibusem a trzeci będzie snuł skomplikowane koncepcje polityczne, społeczne, scenariusze historyczne itd. Rozwój funkcji przebiega nierównomiernie (jedna dominująca, druga pomocnicza, trzeciorzędna i na 4. miejscu podrzędna). U typów o których mowa funkcje "spierdoksowe" są na wyższych pozycjach, zaś w kontakcie z ludźmi irl trzeba używać funkcji mniej wykształconych lub w ogóle nieobecnych. Efektem jest postrzeganie ich jako nieprzystosowanych społecznie.

Jak to ma się do wyglądu? Dalej uważam go za kluczowy czynnik, zaś osobowość może zostać poprawnie zaprezentowana dopiero po przejściu pewnego progu wyglądu (8/10), przy czym nie może ona stanowić wtedy czynnika negatywnego, bo wygląd jest najważniejszy, zaś pozostałe cechy jedynie pomagają. Sub 8 natomiast może jakoś utrzymać się na powierzchni dzięki nadrabianiu wyglądu i tutaj dobre cechy osobowości mogą być przydatne tak jak majętność i status społeczny. Co do sub 5 to osobowość w ogóle nie ma znaczenia, bo nikt nie zwraca uwagi na podczłowieka. Jednakże wyglądowy mornik zostanie szybko odrzucony przez społeczeństwo, które źle oceni jego charakter i poglądy. Tak oto powstaje kolejny incel.

Co do zmiany w tym zakresie, to niestety nie da się. Zostaliście skazani na wieczny przegryw w momencie powstania materiału genetycznego. Wszelkie próby zmiany podstawowych cech układu nerwowego skończą się dużym wysiłkiem i brakiem stałych efektów, co w konsekwencji sprawi, że tryhard zasili swoim kapitałem przemysł sznurowy.

[1] https://www.wykop.pl/wpis/56101563/ankieta-dla-spierdoksow-inceli-przegrywow-itp-jaki/

#przegryw #blackpill #redpill #mgtow #zwiazki #tinder #tfwnogf #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #mbti
hans211 - TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobo...

źródło: comment_1615728879smgPRCmyqzphvsFltvEjML.jpg

Pobierz
  • 209
Najbardziej dynamiczną dziewczyną jest moim zdaniem ESFP. E czerpie energię z zewnątrz, S powoduje, że jest realistką i generalnie osobą która potrafi się dopasować do otoczenia, F dobrze rozumie ludzi a P to oportunizm :p Czyli laska która podróżuje, łyka życie jakie jest, często zmienia partnerów, ma dużo znajomych, ONS, FWB. Nawet semipoligamia.
https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-esfp

ESFP to typowe lewaczki, artystki, wolne duchy, aktorki, dusze towarzystwa.

U facetów to ESTP, typ przedsiębiorcy, mówcy :)
@x134xvb: Oportuniści albo pragmatycy ;) Podejmowanie decyzji jest procesem energetycznym, a energię można poświęcić na analizę jakiegoś ciekawego problemu.
Co do oceny metod podejmowania decyzji P vs J się nie zgodzę - znam przypadki gdzie było dokładnie odwrotnie: P szybka decyzja o wiadomej niskiej jakości (bo brak danych, ale być może opcja zmiany później) i obserowanie czy kurs jest dobry a J odwlekanie decyzji bo musi byc pasujaca do Master Planu.
@3kaski: Porównanie z samolotami i rakietami trafne. Generalnie niedojrzały INTJ jest niedecyzyjny, wiem bo sam taki byłem, dojrzały INTJ szybko podejmuje decyzje bo właśnie zna swój master plan i według niego wartościuje.

INTJ bez master planu jest w ogóle imo toksyczny i neurotyczny i przejawia zachowania destrukcyjne wręcz xD Widać to nawet tutaj, INTJ którzy zafiksowali się na punkcie przegrywu. Tu niedojrzałe/słabe Se bardzo przeszkadza bo tkwisz w spirali swoich poglądów
Raz ESTP a drugi ESFP. Ciężko mi jest dopasować prawidłowy typ osobowości ze względu na dynamiczne zmiany jakie zachodzą podczas różnych procesów życiowych, w których uczestniczę. Mam trzy dychy na plecach i próbuje uchodzić za normika. Defacto czuję się mocno samotny mimo barwnego życia towarzyskiego czy możliwości wypełniania czasu. Mierząc samego siebie swoją miarą „skarpetka nie do pary” SNDP xddd
@x134xvb: No właśnie, executing, bo jesteś J ;) U mnie pierwsza piątka jest na zasadzie "wszystkiego po trochu" z mocno zarysowanym cechami relacyjnymi (nie dość że dwie, to jeszcze relacyjna na samej górze), jednak spojrzenie na drugą piątkę i same talenty strategicznego myślenia. Więc widać że rozwijam się na bazie bycia INTP trochę "protezując" moje braki do tego stopnia, że na samą górę wyskoczyły mi talenty nie-INTPowe (tak, Command mam wysoko
@x134xvb: Ciekawe rozważania ( ͡º ͜ʖ͡º)
INTJ, różowy pasek
Niektóre aspekty o których pisałeś jakby żywcem wyjęte z mojego życia. Ale inne kompletnie nie mają pokrycia np.

laska o takim typie charakteru to całkowity odludek.

Bycie kobietą INTJ to jest prawdziwy przegryw


Ale nie spotkałam innej INTJ więc nie wiem czy to wyjątek czy reguła.
@x134xvb: Obejrzałam filmik Niki, który wstawiłeś wyżej i mam wrażenie, że większa część niepowodzeń w jej związkach jest z winy relacji z rodzicami i wglądu w ich nieudane małżeństwo. Takie ogólne błędy, które popełnia wiele osób z rodzin dysfunkcyjnych.
@x134xvb: W wiedźmę prawie jestem w stanie uwierzyć XD Kiedyś się dowiedziałam, że kilka znajomych z czasów szkolnych się mnie ,,bało" czy raczej byłam powodem ich dyskomfortu ( ͡º ͜ʖ͡º)