Wpis z mikrobloga

TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobowość jako część składową genezy przegrywu. Oczywiście wiem, że 8/10 lub kobieta mogą mieć dowolną osobowość, lecz dla sub 8 staje się ona istotnym czynnikiem przegrywu. Just personalitymaxx bro? Nic z tych rzeczy. Dla mnie to i tak koniec, więc post ma charakter informacyjny.

Moim zdaniem istnieją złe typy osobowości, które działają odstraszająco podobnie jak brzydka morda. Nie tylko sprawiają, że przyszły przegryw ma większą szansę na życie w izolacji i dziwactwie, ale kiedy już to nastąpi, potęgują negatywne doznania i - na zasadzie sprzężenia zwrotnego - pogarszają ogólne samopoczucie oraz przede wszystkim szanse na ratunek z przegrywu. Skoro wiemy jak wygląda incel, to czy wiemy jakie jest jego wnętrze?

Uważam, że incele mają większe szanse na bycie typami intuitywno-introwertycznymi (INxx) czyli introwertykami (Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę? Introwersja czy ekstrawersja?), którzy obserwują świat poprzez intuicję (W jaki sposób preferujesz gromadzić informacje, jakim ufasz? Poznanie czy intuicja?).

Z mojej ankiety [1] wynika, że 68% przegrywów (102) określiło się jako typy INxx czyli intuitywno-introwertyczne. Nie dziwię się, bo sam jestem INTJ i widzę jak to jest. W ogólnej populacji ww. typów jest 11,3%, zaś w męskiej 13,4. Widzimy więc wyraźną nadreprezentację najrzadszych charakterów. Co do udziału poszczególnych typów, to tu jest tabela https://personalitymax.com/personality-types/population-gender/
na przykład 7 razy łatwiej jest spotkać INTJ wśród wykopowych przegrywów, niż losowych mężczyzn z ulicy. Czyżby pewne osoby miały zestawy cech, które skazują ich na życie pełne smutku, samotności i pesymizmu?

Pasuje to do archetypu incela. Introwertyk jest bardziej zainteresowany wewnętrznym światem swoich myśli, niż światem zewnętrznym. Intuicja zaś polega bardziej na wyobraźni i możliwościach, niż informacjach zmysłowych i rzeczywistości. Ponadto osoby z dominująca funkcją Ni mają większe szanse na odrzucanie ortodoksyjnych postaw i poglądów, co sprawia, że nie są ugodowe i nie pasują do społeczeństwa.

Rozwój funkcji kognitywnych charakterystycznych dla INxx sprawia, że osoba jest bardziej przystosowana do życia w świecie "nierzeczywistym", a brak jej kompetencji do życia "na zewnątrz". Łatwo jest wtedy uciec do bezpiecznego świata, w którym człowiek czuje się dobrze, czyli do wnętrza. Jeden będzie grał w gry, drugi zostanie łibusem a trzeci będzie snuł skomplikowane koncepcje polityczne, społeczne, scenariusze historyczne itd. Rozwój funkcji przebiega nierównomiernie (jedna dominująca, druga pomocnicza, trzeciorzędna i na 4. miejscu podrzędna). U typów o których mowa funkcje "spierdoksowe" są na wyższych pozycjach, zaś w kontakcie z ludźmi irl trzeba używać funkcji mniej wykształconych lub w ogóle nieobecnych. Efektem jest postrzeganie ich jako nieprzystosowanych społecznie.

Jak to ma się do wyglądu? Dalej uważam go za kluczowy czynnik, zaś osobowość może zostać poprawnie zaprezentowana dopiero po przejściu pewnego progu wyglądu (8/10), przy czym nie może ona stanowić wtedy czynnika negatywnego, bo wygląd jest najważniejszy, zaś pozostałe cechy jedynie pomagają. Sub 8 natomiast może jakoś utrzymać się na powierzchni dzięki nadrabianiu wyglądu i tutaj dobre cechy osobowości mogą być przydatne tak jak majętność i status społeczny. Co do sub 5 to osobowość w ogóle nie ma znaczenia, bo nikt nie zwraca uwagi na podczłowieka. Jednakże wyglądowy mornik zostanie szybko odrzucony przez społeczeństwo, które źle oceni jego charakter i poglądy. Tak oto powstaje kolejny incel.

Co do zmiany w tym zakresie, to niestety nie da się. Zostaliście skazani na wieczny przegryw w momencie powstania materiału genetycznego. Wszelkie próby zmiany podstawowych cech układu nerwowego skończą się dużym wysiłkiem i brakiem stałych efektów, co w konsekwencji sprawi, że tryhard zasili swoim kapitałem przemysł sznurowy.

[1] https://www.wykop.pl/wpis/56101563/ankieta-dla-spierdoksow-inceli-przegrywow-itp-jaki/

#przegryw #blackpill #redpill #mgtow #zwiazki #tinder #tfwnogf #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #mbti
hans211 - TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobo...

źródło: comment_1615728879smgPRCmyqzphvsFltvEjML.jpg

Pobierz
  • 209
@hans211: Ciężko się z tobą ... zgodzić. Też jestem INTJ i uważam, że generalnie ten typ osobowości to jest wbrew pozorom wygryw, to jest typ osobowości przywódczy, ale nie w klasycznej wizji charyzmatycznego przywódcy a bardziej stratega.

Jako INTJ powinieneś skupić się na opracowaniu planu i realizacji, "dupy" same się pojawią jeśli odniesiesz sukces. Patrz Elon Musk który jest również INTJ. Bardzo wielu przywódców to byli I/ENTJ.

Jasne, bożyszczem nie będziesz,
jeśli INTJ to nigdy wyrywanie dup nie będzie dla ciebie celem.

zgadza się. W sumie lepszy INTJ niż INFJ ale i tak średnio mi odpowiada. Poza tym warto połączyć MBTI z BIG 5 lub innymi czynnikami żeby zrobić lepszy model
@x134xvb:
@hans211:

Polecam - Introwertyków jest prawie tyle co Ekstrawertykow - nie oznacza to bycia przegrywem - poprostu ma się inny styl bycia ale i inne umiejętności które są obce dla Esktrawertykow

Pozatym Kobieta Ekstrawertyk może wybrać Introwertyka bo on będzie lubił słuchać jej gadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciszej Prosze - Susan Cain
@Azja_Tuhajbej: Nie znam/nie słyszałem o INTJ bez dupokanapki. Praktycznie schematem jest to, że INTJ w dzieciństwie interesuje się nauką, to typ osobowości który ma potrzebę przyswajania wiedzy i poznawania świata.

Ja w dzieciństwie interesowałem się kosmosem, historią, nauką, komputerami i tak dalej. Elon podobnie. Znam mało INTJ w realu bo jest nas bardzo mało, ale jak czytam o ludziach INTJ to każdy ma dupokanapkę.
@Jackdanielov:

Nie zgadzam się, znam kilka przypadków takiego związku - 18 letnia siksa wybierze dynamiczniaka, dziewczyny 25+ równie często wybierają intowertykow

Pamiętaj tez ze introwertyzm nie jest tylko męski ... takich dziewczyn tez nie brakuje ....

Pozatym introwertyk może być bardzo towarzyski i wygadany... tylko dla wąskiej grupy bliskich znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WilhelmNeuropek: Tylko co cię obchodzi przeciętniak? Najważniejsze to realizować swoje plany i zyskiwać szacunek u ludzi u których chcesz zyskiwać szacunek.

Powiedzmy sobie szczerze my jako INTJ nie daliby byśmy sobie rady psychicznie z taką typową julką, po prostu byśmy zaczęli do niej czuć obrzydzenie i pogardę po jakimś czasie. Ja byłem z laską która była chyba ESTP i jej brak zorganizowania, chaotyczność, brak celu mnie dobijał i szczerze musiałem ją
@Jackdanielov:
Tu się zgadzam - sam jestem introwertykiem i im starszy tym miałem lepiej z Kobietami, ale fakt jest taki ze skupiłem się swego czasu na pracy, sporcie i zainteresowaniach ...

Co do wygadania ... mówię dziewczyn introwertycznych nie brakuje.... szczególnie na portalach randkowych można znaleść bez problemu pasującego do siebie człowieka ... grunt to się nie łamać i mieć pozytywne podejście