Wpis z mikrobloga

Ktoś zainteresowany schowkiem na miotły w cenie pół miliona złotych? Przed Państwem apartament 25 m2 z pięknym widokiem. Bliskość łazienki do łóżka i kuchni pozwala na jednoczesne leżenie, mycie zębów i przygotowywanie śniadania w tym samym czasie. Inwestujcie, taniej nie będzie!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-warszawski-zachodni-burakowska-25m2-mzn2036225460

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje
Tino - Ktoś zainteresowany schowkiem na miotły w cenie pół miliona złotych? Przed Pań...

źródło: comment_1614676962C5PBfvPlxKNb55hRSraKQP.jpg

Pobierz
  • 55
@adomimodam: Wolałbym kupić działkę pod Przemyślem i postawić coś własnego za połowę tej kwoty, niż pchać się w zakup "nieruchomości" o powierzchni garderoby.
@blend: Na najem krótkoterminowy? Idealna


@ATAT-2: Fajnie to brzmi, najem krótkoterminowy. Jestem z Warszawy, znam dość dobrze to miasto. Zdarzało mi się nawet samemu wynajmować mieszkania na weekendy parę km od domu. Takie mieszkanie na "najem krótkoterminowy" to prowadzenie hotelu. Większość czasu stoi puste, bo w tygodniu mało kto wynajmuje, na weekendy masz imprezowiczów i najebusów, ogarnij to, posprzątaj po nich, bo następni lokatorzy wymagają porządku, opłać rachunki... Mając jedno
@Tino: no przecież kazdy kupi co mu bedzie pasowac/odpowiadać xD Cos jest tyle warte ile sa w stanie dac za to ludzie i tyle, ze tobie podoba sie bardziej dom z dala od miasta to nie znaczy, ze wszystkim sie to podoba. Ja żyjąc na wsi nie wyobrazam sobie stawiac chaty na wsi ¯\_(ツ)_/¯
@Tigermass: Wieś a wieś, to jest różnica. Co innego postpegieerowskie miejscowości na prowincji kilkadziesiąt km od najbliższego miasta, a co innego 5 km od miasta wojewódzkiego z rozwiniętą infrastrukturą.
Takie mieszkanie na "najem krótkoterminowy" to prowadzenie hotelu. Większość czasu stoi puste, bo w tygodniu mało kto wynajmuje, na weekendy masz imprezowiczów i najebusów, ogarnij to, posprzątaj po nich, bo następni lokatorzy wymagają porządku, opłać rachunki...


@Tino: Cóż, takie uroki.
Jak masz dobre mieszkanie w fajnym punkcie to nie masz problemu z wynajęciem go na cały tydzień, szczególnie w lato. Do tego dochodzą weekendy, różne wydarzenia jak koncerty (oczywiście w normalnych
@ATAT-2: Miałeś albo zarządzałeś kiedyś takim mieszkaniem? Jeśli nie, to w ramach ćwiczenia polecam zrobić tabelkę w excelu z wyliczeniami i przewidywalnym rachunkiem zysków i strat w różnych wariantach. Swój czas też dolicz, a jeśli do tego pracujesz, przyjmij swoją uśrednioną stawkę godzinową z pracy czy biznesu, który prowadzisz.

Ja tego nie kwestionuję, to się dalej opłaca, ale przy skali co najmniej kilku mieszkań. W innym przypadku samo zaangażowanie własnego czasu
Miałeś albo zarządzałeś kiedyś takim mieszkaniem? Jeśli nie, to w ramach ćwiczenia polecam zrobić tabelkę w excelu z wyliczeniami i przewidywalnym rachunkiem zysków i strat w różnych wariantach. Swój czas też dolicz


@Tino: Tak, mój brat wynajmował w Krakowie, przez miesiąc czy dwa ja się tym zajmowałem. Jak dobrze zorganizujesz, czas jaki musisz poświęcić jest minimalny i ograniczał sie do obsługi online.
@Tino: tylko 5km od miasta Wojewódzkiego to 20km od centrum. Do tego dolicz koszty dzialki, ktora w takiej okolicy miasta Wojewódzkiego tez jest kosmiczna. Jak ma sie jak w twoim przypadku prace zdalna to okay i jak kazdy ma prawo jazdy i samochód, tylko to znowu generuje koszta. Jako singiel zdecydowanie wolalbym mieszkanie 25m za 500tys, niz dom 100m2 z dala od centrum za 1mln zl.