Wpis z mikrobloga

Ktoś zainteresowany schowkiem na miotły w cenie pół miliona złotych? Przed Państwem apartament 25 m2 z pięknym widokiem. Bliskość łazienki do łóżka i kuchni pozwala na jednoczesne leżenie, mycie zębów i przygotowywanie śniadania w tym samym czasie. Inwestujcie, taniej nie będzie!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-warszawski-zachodni-burakowska-25m2-mzn2036225460

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje
Tino - Ktoś zainteresowany schowkiem na miotły w cenie pół miliona złotych? Przed Pań...

źródło: comment_1614676962C5PBfvPlxKNb55hRSraKQP.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Psucie rynku takimi ofertami. To, że jeden sklep, sprzedaje chleb drożej, to jeszcze nie jest problem, po prostu bym olał - gorzej, gdy takich sklepów jest coraz więcej i nagle wywindowane ceny chleba stają się normą, bo reszta się zorientowała, że też się znajdą klienci, co są skłonni przepłacić. Gdybym sam miał takie mieszkanie na sprzedaż, to też bym nabijał cenę jak najwyżej, ale teraz stoję po drugiej stronie.

Inna
  • Odpowiedz
@Tino: to jest psucie rynku dla ciebie jak chcesz kupić mieszkanie, dla sprzedających to jest ustawianie sobie rynku zeby więcej zarobić, no przykro mi stary takie jest życie, też tak robię jak oni, ktoś musi #!$%@?ć i przepłacać żeby inni mieli dobrze, a to czy wam sie to podoba... kazdy ma swoja rodzine do utrzymania.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Racja. Kiedy w końcu nikt nie będzie zainteresowany kupnem mieszkania, a trzeba będzie płacić opłaty za pusty lokal, to też powiem - przykro mi, takie jest życie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Jamniki2: pewny jesteś, że zawsze tak działa rynek? niedawno było znalezisko, że w UK zalega setki tysięcy 2-3-letnich aut poleasingowych i nikt nie chce ich kupić - czemu nie obniżą ceny? a markety czemu nie wyprzedają za grosze produktów z bliskim terminem przydatności do spożycia?
  • Odpowiedz
@Tino: jeśli te firmy nie pozbywają się tych produktów, to z jakiegoś powodu im się to opłaca, nie rozumiem troche do czego dążymy, jaki jest twój cel? mamy pisać do tego gościa od mieszkania i go wyzywać ze za drogo sprzedal mieszkanie, czy może utworzymy petycje zeby rząd nałożyl limit maksymalnej ceny na m2? xD
  • Odpowiedz
@Jamniki2: opłaca się tym firmom, bo gdyby sprzedawali dobre produkty w obniżonych cenach, to konsumenci wybieraliby takie, a nie kupowali nowych/świeżych po zawyżonych cenach, więc koniec końców klienci płacą zarówno za koszt wytworzenia nowego samochodu, wyprodukowanie tych starych, ich utylizację i zysk dla tych firm

oczywiście rynek nieruchomości rządzi się nieco innymi prawami, ale mój cel jest taki, żeby wpłynąć na obniżenie cen mieszkań - Twój jak rozumiem jest wprost przeciwny,
  • Odpowiedz
@Winkey: można równie dobrze zrezygnować z łazienki i załatwiać się na stacjach benzynowych, a myć w zlewie - tylko czy o to chodzi? ;)
  • Odpowiedz
tylko czy o to chodzi? ;)


@Tino: może niech od razu każdy mieszka w willi 300m2 bo czemu by nie?
ten kwadrat wcale nie jest taki mały jak się może wydawać, ludzie w blokach mieszkają tak, że wychodzi 10m2/os. a tutaj mieszkając samemu masz 25m2/os.
  • Odpowiedz
@Winkey: Wiesz, w afrykańskich i amazońskich plemionach ludzie mieszkają w lepiankach z gliny albo guano, śpiąc na klepisku, a z kolei w Japonii ludzie żyją w mieszkaniach kapsułowych, gdzie można się jedynie położyć, więc do wszystkiego można się przyzwyczaić. Każdy ma inne standardy i inne zapotrzebowanie. Mieszkałem trochę w takim "apartamencie" ~30 m2 i nigdy więcej. Mam jednak znajomych, którzy tak żyją - i ok. Co kto lubi.
  • Odpowiedz