Wpis z mikrobloga

@Arc2 oczywiście że byli, ale lewica to generalizuje, tak jakby wszyscy byli zbrodniarzami. Zdarzały się podpalenia i ludobujstwa, ale zazwyczaj (podkreślam, ZAZWYCZAJ) w ramach zemsty za kolaboracje z komunistami, nazistami albo UPA. Z komunizmem gospodarczym też nie ma związku, tylko z komunizmem ideologicznym/władzą komunistyczną. Nadal nie domyśliłem się związku z kapitalizmem, więc proszę wytłumacz mi o co chodzi.
@Arc2: Dokładnie tak samo uważam. Komuna zrównała tych co rzeczywiście walczyli od lepszą Polskę z tymi którzy byli zwykłymi bandytami, a teraz patoprawica bierze wszystkich i bandytów przykleja do bohaterów. Ten sam kierunek tylko inny zwrot.
Trzeba jasno mówić co robili źle, a co robili dobrego i pamiętać, że obżarci parówkami z promocji w Lidlu będziemy mieli ciężko zrozumieć w jakiej oni żyli rzeczywistości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@Bizancjum: Licytowanie się na to, że może i nasi mordowali cywili, ale mniej niż inni to jest absurd. Nie bądźmy hipokrytami. Oddzielmy bohaterów od zbrodniarzy. Robienie takiego płytkiego husarzo-patriotyzmu jest zwyczajnie szkodliwe i tylko wpływa negatywnie na pamięć o prawdziwych bohaterach. Naprawdę mamy ich tyłu, że nie musimy skrobać dna gara, żeby jakiegoś znaleźć, więc zwyczajnie nie wybielamy ludzi, którzy okryli hańbą siebie i Polskę.
@jaqqu7: Ja się z nikim nie licytuję, po prostu śmieszy mnie, że naród, który dostał najbardziej po piździe i prawie przestał istnieć stojąc od 1. dnia całkowicie po tej "dobrej" stronie ma przechodzić jakieś zabiegi i samobiczowania o paru chłopków z lasu, którzy stanowili margines nawet w tych formacjach "wyklętych" i stawiać przez to całe AK na tym samym szczeblu co wielomilionowe aparaty represji i czystek etnicznych / klasowych jak III
@Stahu20000 Przecież to udostępniło dziecko które ewidentnie łyka wszystko co mu poda partia. To nic nie znaczy. Gorzej kiedy te kłamstwa powielają ludzie wykształceni mający jakiś posłuch społeczny i akademicki.
Młoda dorośnie to może przeczyta książkę z własnej inicjatywy i zmądrzeje.
@Arc2 oczywiście że byli, ale lewica to generalizuje, tak jakby wszyscy byli zbrodniarzami. Zdarzały się podpalenia i ludobójstwa, ale zazwyczaj (podkreślam, ZAZWYCZAJ) w ramach zemsty za kolaboracje z komunistami, nazistami albo UPA. Z komunizmem gospodarczym też nie ma związku, tylko z komunizmem ideologicznym/władzą komunistyczną. Nadal nie domyśliłem się związku z kapitalizmem, więc proszę wytłumacz mi o co chodzi.
@Stahu20000: prawdziwi żołnierze wyklęci byli w UK kiedy po wojnie okazało się że nie mogą wrócić. Reszta to atencjusze polityczni, szabrownicy i garstka męczenników jak np. Pilecki który dostał rozkaz ewakuacji z Polski od łączniczki AK ale mimo to postanowił zostać.
@Brakus: wszystko zależy od okresu. Zaraz po wojnie walczyli, ale z czasem coraz więcej osób było zmęczonych walką. Nastroje społeczne po wojnie to była chęć rozpoczęcia wszystkiego na nowo, obudowania potencjału, pomaganie sobie. Co do UB zgadzam się że to #!$%@?, wielu żydów służyło w UB, ale znów wrzucanie każdego do jednego wora, myślenie stereotypami jest słabe. To tak jakbym ja napisał ludzie urodzeni na wsi są głupi i później tłumacz