Wpis z mikrobloga

Witam szanownych mirków, glownie z tagu #praca. Czeka mnie zmiana w życiu, napiszę w skrócie że zmiana branży. Teraz w co lepiej iść - #spawacz czy #stolarz? Obie branże mnie interesują. Spawanie coś umiem Tigiem, jednak za mało żeby lepiej zarabiać niż zwykły spawacz. Stolarka z kolei łatwiejsza i będę mieć warsztat po dziadku. Kursy będę miał z PUP. Zależy mi głównie na pracy za granicą po 3 latach pracy w Polsce. Co bedzie lepsze w Norwegii albo Szwecji czy Niemczech? Stolarz meblowy czy spawacz, uwzgledniajac że zrobie certyfikat tamtejszy, umiem angielski bdb i naucze sie jezyka (pewnie norwegia ostatecznie)? #spawacz #stolarz #spawanie #stolarstwo #meble #meblarstwo #praca #pracbaza #norwegia
  • 5
@MickeyTheRat: w stolarkę łatwiej się wdrożyć moim zdaniem, do tego jest bardziej zróżnicowany rynek i duże różnice między "fachowcem", a fachowcem.

Do tego też zależy co masz na myśli przez stolarkę. By zacząć przygodę na dobrą sprawę wystarczy Ci wkrętarka, wiertarka, piła z listwą i pistolet z akrylem. A no i odkurzacz
@MickeyTheRat w norwegii jako stolarz meblowy myślę że ciężko, budowlany jak najbardziej. Tu sie niewiele produkuje. Sam chce się wbić w biznes robienia mebli tu, ale póki co cisnę kontrakty na drewniane podlogi bo z tego dobry hajs i dużo zleceń. Powodzenia!