Wpis z mikrobloga

@ghandi92: To tak dobrze, ja nigdy nie umiałem rozróżnić pszenicy od żyta i miszanki bo są podobne, a z daleka to nawet owies wygląda inaczej.
  • Odpowiedz
@Methelin: A to pewnie wiesz, że w tym miejscu przed wojną był skład amunicji a obok lotnisko trawiaste? A i ruscy też coś tam trzymali, bo jeszcze za łbka jak się chodziło, można było jakis stary nabój albo łuske wygrzebać.
Ciekaw jestem jak wyszły badania gruntu.
A dla zainteresowanych - obok jest szpital i ośrodek dla bezdomnych, którzy trochę śmiecą, śmierdzą i żebrają od ludzi wychodzących ze szpitala. Taki wesoły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@elena-mary: ja myślałem, że to wyspa na jeziorze, a to wyspa na polu rzepaku jakiegoś xD swoją drogą nie chciałbym takiego osiedla na wokół mojego pola. Nawala śmieci i maszyny uszkodzone.
  • Odpowiedz
  • 26
W jaki sposob odrolniono ten kawałek ziemi? Skad ona, dlaczego ona, po co ona?


@kwasnybigos wojska stacjonujące w Świdnicy potrzebowaly magazynu prochu, więc tutaj go ulokowano budując 2 składy otoczone wałami. Ciężko o szczegóły, bo zbudowano je w XIX wieku.w XX wieku jeden magazyn z wałem wyrównano i zbudowano lisiarnię, od lat już nie działała, teren znowu wyrównano i postawiono bloki. Drugi wał magazynu chyba dalej stoi.
To tak w skrócie.
  • Odpowiedz
@ghandi92: rodzice rolnicy

W sumie to śmieje się bo całe życie słysze że to wstyd żeby nie rozpoznać zboża :) a nigdy tego nie opanowałem.

Później jest coś takiego jak płodozmian, tzn zboże pobiera jakieś wartości mineralne więc po roku należy w to miejsce zasadzić inne zboże które pobiera inne wartości. I oni z pamięci więdzą co po czym idzie.
  • Odpowiedz
  • 3
@elena-mary aha, dodajmy, że teren ten leży poza granicami miasta, należy do sąsiedniego witoszowa, więc miejski plan zagospodarowania przestrzennego nie obowiązuje xD
  • Odpowiedz
@wieszcodzi: Jak to zrobię, będzie widać w którym z tych domów mieszkam, a tego wolę uniknąć. Mogę zrobić zdjęcie z uliczki jak tam będę.
@StaryMokasyn: O lotnisku wiedziałem, o składzie amunicji już nie. Wiedziałem też, że była tam niegdyś lisiarnia.
  • Odpowiedz
@K-S-: w teorii też o tym powinienem wiedzieć (rozumiem płodozmian! XD) ale tak jak mówię - nie wiem jak wygląda proso, czym się różni od pszenicy, a ta od żyta choć jestem pewien że każde z osobna widziałem na żywo XD ale wiedza o tym jest powszechna na wsi. Moja babcia też pewnie potrafiła z pamięci wyrecytować kolejność siewu, matka na pewno rozpozna poszczególne zboża. Tylko ja już jestem całkowicie
  • Odpowiedz