Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

509

W stosunku do ubiegłego roku bezrobocie w Tychach wzrosło o 38%!

W stosunku do ubiegłego roku bezrobocie w Tychach wzrosło o 38%!

Sypie się rynek pracy nawet w dobrze prosperujących miastach powiatowych.

dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
z
noweinfo.pl
dodany: 25.04.2026, 19:37:03
  • #
    tychy
  • #
    bezrobocie
  • #
    slask
  • #
    januszebiznesu
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (113)

najlepsze

red7000
red7000
25.04.2026, 22:07:47 via Wykop
  • 185
Tychy: 126 871 mieszkańców
Bezrobotni 03'25: 1209
Bezrobotni 03'26: 1669

13.01.2026 Stellantis ograniczy od marca produkcję samochodów w Tychach i zwolni 740 osób.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
26.04.2026, 08:06:28 via Wykop
  • 57
@Chris_Karczynski: No tak się dzieje, niedługo jak za dobrych czasów będziesz robił za darmo, albo nawet dopłacał jak w TVN
  • Odpowiedz
fraciu
fraciu
26.04.2026, 08:23:14 via Android
  • 51
@red7000: to problem wielu regionów w Polsce gdzie są dwie fabryki i wszystko kręci się w około nich. Zwłaszcza jeszcze jedna branża.
  • Odpowiedz
tomasz-diog
tomasz-diog
26.04.2026, 00:04:15 via Wykop
  • 107
tomasz-diog

źródło: partia_propaganda

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Asd15
Asd15
26.04.2026, 08:51:48 via Wykop
  • 42
@tomasz-diog: co ma jakakolwiek partia do zwolnień w Stellantisie, które było (a może i jest nadal) debilnie zarządzane i nikt nie chce ich samochodów?
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
26.04.2026, 11:46:59 via Android
  • 10
@Asd15: partia rządząca popiera lewackie eko wynurzenia które prowadzą do zastepowania przemysłu w Europie na rzecz innych regionów, jak Chiny. A więc ma coś wspólnego
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
25.04.2026, 20:23:25 via Android
  • 96
Trzeba sobie zadać pytanie, gdzie nie wzrosło? Niestety praktycznie każda branża dostaje po pysku a sytuacja z energią, w Niemczech czy teraz na rynku paliw to wszystko komplikuje.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pas-ze-mna-owce
Pas-ze-mna-owce
25.04.2026, 23:52:06 via Wykop
  • 14
@sylwke3100: naczelny lewicowy miłośnik PiS na twitterku czyli Rafał Woś nawalił chyba z 20 twittow z każdym miastem osobno ld Krakowa do Kłodzka. Ale problem jest taki jak tu - to wzrost "o ile %" bez pokazywania prawdziwego bezrobocia w regionie. Bo w Tychach właśnie wynosi porażające 2,6% xD
  • Odpowiedz
Pomarancza_2310
Pomarancza_2310
26.04.2026, 08:49:59 via Wykop
  • 32
@sylwke3100: Janusze skakały z radości przy newsach, że automotive w Niemczech się wali, czy że Chiny wypierają europejski rynek.

Ale jak to tępaki mają w zwyczaju, nie zauważyli korelacji. Nie tylko jesteśmy montażownią, ale jako kraj jesteśmy też gigantycznym podwykonawcą i świadczycielem usług.

Często, jak próbuję takie rzeczy tłumaczyć, to dostaję odpowiedź, że jak nie u Niemca, to Polak będzie robił u Chińczyka xd powiem tak, mało który Polak jest
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
26.04.2026, 06:08:47 via iOS
  • 80
Był jeden bezrobotny, teraz jest dwóch. Bezrobocie wzrosło o 100%
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niki_niki
niki_niki
niki_niki
25.04.2026, 19:57:27 via Wykop
  • 42
Stopa bezrobocia w Tychach wyniosła 2,6%, a w powiecie 2,2%.


To oznacza, że 3 osoby pozostają bez pracy na 100 aktywnych zawodowo.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ranger
Ranger
25.04.2026, 20:47:26 via Wykop
  • 29
@niki_niki: jedna osoba więcej na sto to jest wzrost o 33% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
deeprest
deeprest
25.04.2026, 21:57:12 via Wykop
  • 3
@jacek-derek: a część się rejestruje, a pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hugenot111
Hugenot111
26.04.2026, 08:35:23 via Android
  • 34
Wystarczy że Fiat ogłosi wstrzymanie produkcji jakiegoś modelu i już lecą setki osób, potem ruszą z innym modelem i znowu ludzie wracają. Taki jest cykl życia fabryk powiązanych z Fiatem, połowa strefy przemysłowej Tychów to automotive
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hugenot111
Hugenot111
26.04.2026, 09:20:23 via Android
  • 1
@CybernetycznyMozgKorwina: Co mają do mojego komentarza opinie na goworku? Lub Amazon który nie ma magazynu w Tychach?xD
  • Odpowiedz
CybernetycznyMozgKorwina
CybernetycznyMozgKorwina
26.04.2026, 09:27:28 via Android
  • 2
@Hugenot111: jedna stala- agencyjne zatrudnienie tymczasowe, tak jest w wiekszosci zakladow
Nie tylko w Tychach
  • Odpowiedz
KrowkaAtomowka
KrowkaAtomowka
26.04.2026, 06:53:24 via Wykop
  • 26
to jest dopiero poczatek , nie ma zadnej nadzieji na poprawe biorac pod uwage czynniki takie jak koszt energi i rozwoj AI

bezrobocie bedzie dalej roslo a razem z nim wzrost odsetek samobojst i mniej nowych urodzen.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wolny__login
wolny__login
26.04.2026, 08:28:05 via Wykop
  • 10
gdzie wady?


@Kloanj: Poproś kogoś z rodziny, niech wrzuci zdjęcie jak bujasz sie na linie to ci powiemy, czy są jakieś wady, czy nie?
  • Odpowiedz
wujcio_dobra_rada
wujcio_dobra_rada
26.04.2026, 08:34:42 via Wykop
  • 5
@wolny__login: jak w ostatnim czasie nie brał kredytu to po co miałby się bujnąć?
  • Odpowiedz
BorsuczaJama
BorsuczaJama
BorsuczaJama
26.04.2026, 09:22:58 via Wykop
  • 19
W latach 90 takie bezrobocie nie było problemem bo ludzie mieli własne działki, świnie, kury,

Teraz będzie to oznaczać wymarcie ludzi w wieku produkcyjnym. Jak się ma szubienicę kredytową na mieszkanie to wyjazd przychodzi z ogromną łatwością.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czyznaszmnie
czyznaszmnie
26.04.2026, 17:13:54 via Wykop
  • 0
ylko jesteśmy montażownią, ale jako kraj jesteśmy też gigantycznym podwykonawcą i świadczycielem usług.


Często, jak próbuję takie rzeczy tłumaczyć, to dostaję odpowiedź, że jak nie u Niemca, to Polak będzie robił u Chińczyka xd powiem tak, mało który Polak jest gotowy na C


@BorsuczaJama: no tak, bo przecież z polski nigdy nie wyjeżdżano za pracą, bo który polak chciałby pracować np u niemca, nie?

w 90 latach to już w
  • Odpowiedz
BorsuczaJama
BorsuczaJama
BorsuczaJama
27.04.2026, 20:39:06 via Wykop
  • 0
@czyznaszmnie: wyjeżdżano w celach zarobku i poprawy stanu życia. W końcu w rok mogłeś zarobić na działkę i dom.

Czym innym jest wyjazd by poprawić dobrostan a czym innym by nie zostać bezdomnym.

W Polsce to się tylko dlatego trzyma bo jeszcze łatwo o pracę.
  • Odpowiedz
arcxa
arcxa
26.04.2026, 08:31:46 via Wykop
  • 13
nikt nie usłyszy niemego krzyku mirków z powiatowego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

0mezrp
0mezrp
26.04.2026, 09:30:37 via Wypiek
  • 11
No to trzeba jakichś imigrantów sprowadzić
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Morf
Morf
26.04.2026, 10:12:44 via Wykop
  • -1
@0mezrp: ale PiS już nie rządzi
  • Odpowiedz
Robik557
Robik557
26.04.2026, 10:18:07 via Android
  • 4
@0mezrp: opis odnośnika
Robik557 - @0mezrp: opis odnośnika

źródło: 1000012495

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
2615
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2411
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2007
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1784
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1781
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #katowice
  • #slask
  • #sosnowiec
  • #mikolow
  • #motoryzacja
  • #chorzow
  • #bielskobiala
  • #polska
  • #policja
  • #gliwice
  • #heheszki
  • #gkstychy
  • #bierun
  • #tarnowskiegory
  • #bieganie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking