Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

521

Masowe redukcje w fabrykach mebli w Polsce. Nawet giganci zwalniają

Masowe redukcje w fabrykach mebli w Polsce. Nawet giganci zwalniają

Coraz więcej ludzi traci pracę w branży meblarskiej, która jeszcze do niedawna była jednym z filarów polskiego eksportu. Zwalniają nawet rynkowi giganci. Jednym z nich jest Ikea, która właśnie zaczęła wręczać pierwsze wypowiedzenia pracownikom jednej z fabryk.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
businessinsider.com.pl
dodany: 25.04.2026, 07:16:02
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    meble
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    produkcja
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (150)

najlepsze

Blaskun
Blaskun
25.04.2026, 14:37:35 via Wykop
  • 270
Załogę się zredukuje, a obowiązki zwalnianych przejmą ci co zostają. Polski system zarządzania. Płacić ledwo za jednego, a oczekiwać pracy jak za dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
25.04.2026, 21:31:03 via Wykop
  • 118
@jerry-snow: Tak tak weź kredyt zmień miasto xD
  • Odpowiedz
Escalade
Escalade
26.04.2026, 07:07:40 via Wykop
  • 46
A nie wieczne narzekanie konczace sie spuszczaniem lba


@jerry-snow: Ale jak pracownicy robią to, co napisałeś w pierwszym zdaniu to pieski jak ty szczekają, że narzekają i są roszczeniowi xD
Ładnego niewolnika sobie wychowali z ciebie.
  • Odpowiedz
miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
25.04.2026, 13:09:56 via Wykop
  • 125
No kto by przypuszczał, że jak zagranica wykupi polskie drewno, to w Polsce przemysł padnie... do tego ciagle rosnace pensje minimalne i drogi prad i mamy ucieczke biznesu za granice...

1) Polskie drewno w pierwszej kolejnosci dla produkcji w Polsce (tylko prdukujacy w Polsce moga skladac oferty), dopiero nadwyzka moze trafic do licytacji dla zagranicznych klientow

2) Pensje minimalne nie moga caly czas rosnac - raz na 3 lata najczesciej

3)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
25.04.2026, 14:36:24 via Wykop
  • 45
Pensje minimalne nie moga caly czas rosnac - raz na 3 lata najczesciej


@miszczumsc: a normy w januszexach co ile mogą być podnoszone? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
yurakamisa1
yurakamisa1
yurakamisa1
26.04.2026, 07:05:26 via Wykop
  • 23
@miszczumsc: kto by się spodziewał że kryzys u naszego somsiada da kryzys i w Polsce
1. Niby czemu. Jak nasi będą chcieli za zero to mamy im oddać cbo to Polacy xd
2. Pensja minimalna nawet inflacji nie przegania. Ten wpływ jest marginalny dla gospodarki i powinniśmy dążyć do modelu gdzie ludzie zarabiają ponad minimalna a nie ciągle na minimalnej.
3. To fakt
4. ZUS nie obciąża dużych spółek które
  • Odpowiedz
CybernetycznyMozgKorwina
CybernetycznyMozgKorwina
25.04.2026, 18:56:53 via Android
  • 118
Nie ma wiekszego zageszczenia janusza na metr kwadratowy niz w branży "mebli na zamowienie"
Nawet budownictwo to przy tym pikuś
Taka firma sklada sie zawsze ze szefa-pomiarowca, pily formatowej, auta suv w garazu szefa,oraz stolarza lub dwoch ktorzy meble wykonuja oraz montuja przy czym obaj pracuja na czarno ale za to żona szefa ma etat (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Notes
Notes
26.04.2026, 07:36:24 via iOS
  • 35
@CybernetycznyMozgKorwina: ciekawe masz wyobrażenie o fabrykach Ikea o których mowa w artykule XD
  • Odpowiedz
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
26.04.2026, 08:15:07 via Wykop
  • 25
Pier^%&isz dziecko farmazony, bo opisujesz jakąś stereotypową mikrofirmę z garażu, a nie całą branżę.

Duże firmy meblarskie to zupełnie inny świat niż szef, piła i SUV w garażu. Tam masz normalne zakłady produkcyjne jak małe fabryki: linie CNC, automaty do okleinowania, centra obróbcze, systemy ERP do zarządzania produkcją, kontrolę jakości, logistykę i magazyny jak hale przemysłowe.

Jest podział ról: projektanci CAD, technolodzy, operatorzy CNC, lakiernicy, montażyści na produkcji, logistyka, magazynierzy, pakowacze, sprzedaż B2B, często
  • Odpowiedz
Krankenwagen
Krankenwagen
Krankenwagen
26.04.2026, 06:58:36 via Wykop
  • 58
Jako ekspert w branży powiem wam że nasi producenci nie mają szansa, byłem na nie jednych targach i to co proponuje Pan Chińczyk i w jakiej cenie jest nie do pomyślenia w naszych warunkach. Targi w Koloni, największe dla mebli tapicerowanych, 95% to były firmy z Chin. Druga sprawa firmy zagraniczne które oprofilowały u nas meble przenoszą się do Indii na wielką skalę. Zostaje segment premium co najwyżej, ale polskie firmy nie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
26.04.2026, 07:24:07 via Android
  • 41
@Krankenwagen: Chińczycy kupili od nas sznurek, na którym nas powieszą. Najpilniejsi uczniowie Lenina.
  • Odpowiedz
tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
26.04.2026, 07:40:36 via Wykop
  • 17
@Krankenwagen: Ale jak to, bo nie jestem z branży: znaczy nie można postawić pana Henia za minimalną, alby przez 12 godzin dziennie klepał luksusowe meble?
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
25.04.2026, 19:29:12 via Wykop
  • 42
a kto ma kupować te meble? emeryci nie kupują tak mebli nawet jak mają kase, a młodzi ludzie nie mają swoich mieszkań to się właśnie odbija na tej branży,
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

merciless85
merciless85
26.04.2026, 06:03:55 via Wykop
  • 27
@dolina_korupcji: Znam chyba z dziesięciu skladaczy mebli (bo to nie stolarze) i każdy ma terminy na rok do przodu.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
26.04.2026, 06:50:12 via Wykop
  • 53
@merciless85: to, że prawie nie ma prawdziwych stolarzy robiących w drewnie jest głównie spowodowane tym, że ludzi nie jest stać na ich wyroby
  • Odpowiedz
AusserKontrolle
AusserKontrolle
26.04.2026, 06:07:34 via Wykop
  • 32
1. Duża część polskich mebli to dykta z płyty wiórowej która jest exportowana za granicę(Niemcy, Austria, Francja) a tam wiadomo też ludzie dostali po kieszeniach więc kupują mniej
2. Dykta z płyty wiórowej jest coraz droższa
3. Chińskie meble zalewają Europe i taka Francja która dużo importowała z naszego kraju twierdzi, że trzeba chronić swój rynek i wybierają swoje produkty a także ułatwili import mebli.. chińskich
4. Grupa Forte miała 4 fabryki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DriveSpace
DriveSpace
26.04.2026, 08:24:22 via Wykop
  • 10
@AusserKontrolle: forte, bodzio itp to meble chyba na wynajem poza tym ile szaf można wstawić do 35mkw kawalerki. Populacja spada, mieszkań nowcyh coraz mniej, nikt nie potrzebuje tyle mebli co kiedys wymieniając meblościankę z prl.
  • Odpowiedz

elo345
elo345
elo345
25.04.2026, 11:28:09 via Wykop
  • 32
Dziwne.
Nie ma chętnych na cieńkie, rozpadające sie przy dotyku meble z płyty wiórowej i kartonu?
To pewnie dlatego, że są za tanie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Suseuropejski
Suseuropejski
26.04.2026, 05:59:59 via Wykop
  • 22
@elo345: pęknie się czyta ludzi bez pojęcia na tym portalu. Przemysł meblarski jest w dupie od początku wojny z Iranem bo im w------o koszty operacyjne w kosmos przez podwyżki.
  • Odpowiedz
AusserKontrolle
AusserKontrolle
26.04.2026, 06:16:36 via Wykop
  • 54
@Suseuropejski: Niektóre firmy meblarskie mają problemy już od covidu a nie wojny z Iranem.
  • Odpowiedz
joasiaasia
joasiaasia
joasiaasia
25.04.2026, 15:05:05 via Wykop
  • 22
chlew obsrany gównem się zwija ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bardzokiepskotowidze
bardzokiepskotowidze
bardzokiepskotowidze
26.04.2026, 06:25:15 via Wykop
  • 14
@joasiaasia: Zdecydowanie tak bo cały rozój był oparty na betonie i brażach z nim związanych więc także na meblowej. Ten sam trend jest na zachodzie, społeczeństwa stare, gospodarki niewydolne, niekonkurencyjne.
  • Odpowiedz
pioterhiszpann
pioterhiszpann
26.04.2026, 10:09:37 via Wykop
  • 18
U teścia też najpierw zrobili redukcje zatrudnienia a pozniej się okazało, ze zatrudnili tanią siłę roboczą z jakiejś Kolumbii czy innego Meksyku. W ogóle dla mnie to jest jakaś abstrakcja, ze ktoś przyjezdza z drugiego konca świata żeby robić w Januszexie xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qullion
Qullion
26.04.2026, 12:03:36 via Wykop
  • 0
W ogóle dla mnie to jest jakaś abstrakcja, ze ktoś przyjezdza z drugiego konca świata żeby robić w Januszexie xD


@pioterhiszpann: to tak jakby Polak pojechał do jakiegoś januszexu na drugim końcu świata robić za najniższą tam 11 000 zł netto.
  • Odpowiedz
bropek
bropek
26.04.2026, 09:50:20 via Android
  • 12
Na wykopie się nauczyłem, że wystarczy wydrukować pieniądze i dawać tym zwalnianym i wszystko będzie dobrze.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3979
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3128
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2627
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking